Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelni, amikor új...

Mire kell figyelni, amikor új biztonsági övet akarok venni az autóba?

Figyelt kérdés

Biztonsági övet szeretném cserélni, mert nem csúszik vissza teljesen. A tisztítást már próbáltam, de nem jártam megfelelő eredménnyel. Az lenne a kérdésem, hogy mire kell odafigyelni az új biztonsági öv vásárlásakor?

Suzuki Swiftem 2006 -os. Ha Suzuki Balenoba való biztonsági övet veszek, mert csak az van az adott szaküzletben, akkor az autómban az is biztonságosan ellátja a funkcióját?

Illetve azt is elfogadják a vizsgakor?



2022. jan. 27. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az adott autóhoz valót vásárolj, és azt is csak akkor, ha nagyon muszály!
2022. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen műszaki tudással ne állj neki ehhez , mert ez biztonsági berendezés.
2022. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

Visszatekercselő szerkezettel együtt akarod megvenni?

Szerintem vehetsz másik a utóba valót is, ha a felrögzítés megegyezik. A működésük mindenütt az, hogy becsatolás után visszahúzódjanak a mellkasra és balesetkor reteszeljenek. Ez nem az autótól függ.

A csat szabványos és az övfeszítés, ami az autó elektromos rendszeréhez kapcsolódik, nem a visszatekercselő részben van. Az övön nem is látszik, hogy milyen autóba való, csak az E minősítés kell, hogy rajta legyen.

2022. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy biztonsági felszerelést csak márkaszervizből szabad. Elvileg máshol nem is árulnak, legalábbis itthon nem.
2022. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

Pl. a Cromaxnál is van bőven.

[link]

2022. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bőven nincs, mert alig van pár darab készleten. ezek amúgy gyári darabok, a cromax gyári cuccokat is forgalmaz főleg.
2022. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én csak vásárolnám az övet, a behelyezést a szerelőre bíznám.
2022. febr. 10. 05:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!