Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felvillant a "túl meleg a...

Felvillant a "túl meleg a hűtővíz". Mikor felnyitottam a kocsit vizes volt a belső és kevés a víz. Hol a baj?

Figyelt kérdés

Skoda Fabia 2005


Sziasztok!



Menet közben felvillant a meleg hűtővíz. Felnyitva a motorháztetőt vizes volt a tartály környéke a tartályban pedig alig volt - de volt - víz.


Felöntöttem, tovább jöttem (kb. 5 km-t) 2000-s fordulaton (három henger).


Ahogy nézem, nyomás nélkül (már?) nincs szivárgás.


Mi lehet a baj?


(Tartályt mindenképpen kell cserélnem, mert eltört az egyik rögzítője.)



2022. febr. 25. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

"Tartályt mindenképpen kell cserélnem, mert eltört az egyik rögzítője."

Akkor tudod mi a baj.

2022. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 krwkco ***** válasza:

"Akkor tudod mi a baj."

Hát nem az, hogy a tartályon törött az egyik fül, ha egyébként a helyén van és nem lyukas.


Inkább az, hogy nyomás alatt a rendszer valahol kifújta a vizet.

És túlmelegedett.

A kérdés az, hogy mi volt előbb:

- valahol ereszt a rendszer, lecsökkent a hűtővíz és emiatt melegedett túl

- először túlmelegedett, pl. el van tömődve a hűtő, és a megnőtt nyomást a kiegyenlítőtartály sapkája kiengedte. Mert ez a dolga. (Én erre a sorrendre tippelnék.)

- vagy egyébb okból nőtt meg a nyomás a megengedettnél nagyobbra. 1. levegő van a rendszerben és az hő hatására kitágul vagy 2. az autó hengerfejes és az égéstéri nyomás érvényesül a hűtőrendszerben is.

2022. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Először történt (nyilván) és több, mint 100 km után.


Esetleg attól nem lehet, hogy alapból kevesebb volt a szükségesnél a víz?


Nem tartom kizártnak, hogy nem öntöttem esetleg fel, de már kellett volna.

2022. febr. 26. 06:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Majd eldöntöd hogy te vagy a hülye vagy tönkre ment valami.

Azért hogy itt össze vissza dadogsz, ebből nem tudunk meg semmit.

2022. febr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krwkco ***** válasza:

#3

Figyeld meg, hogy mit csinál most:

Szagold meg a hűtővizet, hogy van-e kipufogógáz szaga.

Álló helyzetben hagyjad járni addig amig kinyit a termosztát, vagyis a hűtőhöz csatlakozó mindkét cső el nem kezd melegedni. Közben figyeld, hogy nem csöpög-e. Óvatosan megtapogathatod a csőcsatlakozásokat, hogy nem nedvesek-e.

Ha éppen mész valahova, akkor állj meg 10-20 km múlva, és nézd meg, hogy van-e nedvesség a hűtőtartály sapkája körül.

Van légtelenítő a hűtőrendszeren?

2022. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:

"Nem tartom kizártnak, hogy nem öntöttem esetleg fel, de már kellett volna."

Egy jó állapotú hűtőrendszert nem kell utántölteni. Időnként meg kell nézni, hogy azonos motorállapotnál nem változott-e a szint,és ennyi.

2022. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

krwkco-nak is köszönöm a választ! :)


Igyekszem ezeket is megnézni! :)

2022. febr. 26. 09:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma van a kocsi szakinál. Első blikkre a termosztat hibásodott meg.
2022. febr. 28. 11:12
 9/14 krwkco ***** válasza:

"Ma van a kocsi szakinál. Első blikkre a termosztat hibásodott meg."

Ha azonnal, vagy rövid időn belül megálltál, amikor a műszerfal túlmelegedést jelzett, akkor egyedül a termosztát hibája miatt nem lett volna ekkora vízveszteség. Mert a lámpa előbb jelez, mint ahogy a túlnyomás létrejön és ahhoz is idő kell, hogy a kiegyenlítőtartály nyomásszelepe nagyobb mennyiségű vizet kiengedjen.

Én inkább arra tippelnék, hogy lyuk van a hűtőrendszeren, ahol kimegy egy kis fagyálló. Helyette lehüléskor levegőt szív be. A levegő szép lassan felhalmozódik és már alacsonyabb hőmérsékleten kitágul és kinyomja a vizet, mielőtt a rendszer túlmelegedne és a műszerfal jelezne.

Ha kicserélik a termosztátot és légtelenítenek, akkor egy ideig megint minden jó lesz. De a hiba oka nem múlik el. Ha tudod, kérd el a termosztátot és ellenőrizd le egy fazék felmelegedő vízben. Ha jó, akkor számíthatsz rá, hogy a baj újra elő fog jönni.

Addig is minden indulás előtt ellenőrizd a hűtővíz szintjét és minden megérkezéskor, azt, hogy van-e nedvesség a kiegyenlítőtartályon. És mégegyszer: a hiba nem azonnal fog vízveszteséget okozni.

2022. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Mikor leadtam a szervizben, jeleztem, hogy valahol elmegy a víz, mert X időnként rendszeresen fel kell öntenem.


Mivel, még nem kaptam vissza, feltételezem, a termosztatcsere tényleg nem segített.


Köszönöm a tippet!

Majd, akkor még jelzek, hogy mivel kaptam vissza, ha visszakapom. :)

2022. febr. 28. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!