Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felvillant a "túl meleg a...

Felvillant a "túl meleg a hűtővíz". Mikor felnyitottam a kocsit vizes volt a belső és kevés a víz. Hol a baj?

Figyelt kérdés

Skoda Fabia 2005


Sziasztok!



Menet közben felvillant a meleg hűtővíz. Felnyitva a motorháztetőt vizes volt a tartály környéke a tartályban pedig alig volt - de volt - víz.


Felöntöttem, tovább jöttem (kb. 5 km-t) 2000-s fordulaton (három henger).


Ahogy nézem, nyomás nélkül (már?) nincs szivárgás.


Mi lehet a baj?


(Tartályt mindenképpen kell cserélnem, mert eltört az egyik rögzítője.)



2022. febr. 25. 18:28
1 2
 11/14 krwkco ***** válasza:
OK. Kiváncsi vagyok, hogy mi volt a hiba.
2022. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kicserélték a termosztatot illetve a termosztat házat is, (mert) ott ment el a víz.

Illetve ki lett cserélve még a "vízcsilló" is, mert az is... el volt törve(? nem értek hozzá. Mutatta a szaki, én abból annyit láttam, hogy mozgott. Gondolom, nem kellene neki).


A hűtés egyelőre jó, mentek vele és az udvaron is durrogtatták, illetve én is beletette most egy ötvenest így "éhgyomorra". Nem láttunk / láttam semmit. Remélem, akkor tényleg ennyi volt a hiba! :)


Köszönöm a segítséget! :)

2022. márc. 1. 12:35
 13/14 krwkco ***** válasza:

Az én autómon is hasonló jelenség volt. Ott is a termosztátház egyik bemenetére menő gyorscsatlakozó volt repedt, de a ház csonkjai is porladoztak 19 év után. Azóta (hónapok óta) teljesen stabil a vízszint.

Örülök, hogy Neked is megtalálták a hibát.

A régi termosztátot megkaptad?

2022. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ujj... Ha elkérem odaadják, de őszintén szólva, örültem, hogy kész, úgyhogy nem kértem el. :(


De, azóta megint mentem vele újabb 60 km-t. Úgyhogy az első 110 km jó.

Remélem, akkor nekem is így marad! :)

2022. márc. 1. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!