Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Mi idézheti elő a gyújtót...

Horváth Krisztián2 kérdése:

Üdv! Mi idézheti elő a gyújtótrafó melegedését? Suzuki Super Carry kisbusz. Új aksi van benne. Egy hónapja be lett építve egy indításgátló és egy ködlámpa. A ködlámpát nem használom. Viszont a trafó felforrt.

Figyelt kérdés
A tetején lett egy hajszál repedés és nyomja kifelé az olajat. Van valakinek valami ötlete? Az aksi nem melegszik. Tettem bele egy másik trafót és az is melegszik. Köszi minden segítséget.

2022. márc. 3. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

talán nem vettétek észre, de a gyáriban volt egy előtétellenállás..talán sok neki a 12 V.(gyárilag)


A szikra intenzívebb, mint régen?..Én nagyon öreg Volvóval jártam úgy, hogy néhány Ohmos ellenállás kellett a trafó elé(40 éves autó) de az orosz autók némelyikének is van ellenállás atrafó előtt.


Szerintem túl nagy delejt kap a trafó, mert kisebb a geszültsége gyárilag. Vagy barkácsolj bele más autó trafóját, ami tuti 12V-os.


Nem ismerem a rendszert, de a kalapács nem feküdt meg?

2022. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mikori a járgány? 1982, vagy fiatalabb, de még nem elektronikus?
2022. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen van előtte egy kis kondihoz hasonló ellenállás a trafó oldalán. Gyári suzuki. 1992 es évjáratú a kisautó. 1000 es mocival. Este sokat agyaltam a dolgon lehet hogy a ködlámpát kötötték be rosszul?? A szikrát nem néztem, de pöcre indúl, szépen ketyeg és nem rángat.
2022. márc. 4. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!