Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Dacia...

Mi a véleményetek a Dacia Springről?

Figyelt kérdés
Hány személyes az autó?
2022. márc. 21. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
szőrösek a pedálok
2022. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

4 személyes.


Én személy szerint 7,2m forintért - amennyi jelenleg a listaára - biztos hogy nem venném meg. Nem véletlenül ez a legolcsóbb teljes értékű elektromos autó. Baromi gyenge, az anyaghasználat, minőségérzet - mint minden más Daciában - a kínálat legalját képviseli, az alacsony teljesítmény és hatótáv miatt igazából városi autónak lehet ideális ha valaki nagyon elektromosat akar, de teljes értékű autónak nem nevezném, mert már egy Budapest - Balaton kirándulás is gondot okozhat, ha autópályán mennél, mert még tojással a gázpedál alatt is (azaz olyan 110-es utazóval) necces, hogy lejutsz, olyan 110-120km körül van ott a valós hatótáv. Persze lehet töltögetni közben valahol biztosan, de hát na, nyári csúcsidőben még anélkül is morbid időbe telik mire odaérsz. Ez most csak egy példa.


Ha mondjuk 4-5 millió forintért lehetne kapni, azt mondanám hogy egész jó belépő az elektromos autók világába, ha valaki nem utazik nagyobb távokat autóval. De ennyiért már kapsz nagyon szép állapotú i3-as BMW-t 94Ah akkupakkal, ami kicsit nagyobb hatótávot, és mérföldekkel (ha nem fényévekkel) jobb minőséget, menetteljesítményt kínál, az újabb Nissan Leaf is kapható már hasonló áron vagy minimálisan drágábban, ami már tényleg teljes értékű autóként használható... Hyundai Ioniq is felbukkan ennyiért. És ugyan ezek használt, néhány éves autók, az elektromos autókról tudjuk hogy nem jellemző rájuk annyira a meghibásodás az akku degradációján kívül, mint a modern belső égésűek egy részére a sok emissziós norma és downsizing miatt, így szerintem sokkal jobban megéri egy használtat nézni most 7-8 millió között, mint egy full fapad Springet venni, ami boltba meg templomba járni okés, de nagyjából egy régi 1.3-as 8 szelepes Swift menetteljesítményét tudja (vagy még azt se), és minőségre is a béka feneke alatt van.

2022. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezt teljesen városi autónak csinálták és arra meg jó.

EGy hetet is ellehet menni azzal az akkuval és teljesitménnyel.


Én mentem már vele de nem rossz kis autó. Igaz hogy kicsi de a két első ülésben ellehet férni.

Nem egy családi autó amivel kirándulni kell járni ez biztos.

AZ a motor is nagyon jó, jobban lövi magát álló helyből mint sok benzines ami jóval erősebb.

2022. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Olyan autót nem kell, amit egy 1.1es Peugeot 206 is legyorsul.
2022. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom vett egyet. ezzel jár 10 km-re dolgozni és bevásárolni, ovodába... azt mondja második szaladgálós autónak megfelelő egy dízel Duster mellé.
2022. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

Az ötlet tetszik. Nem kell Q7, XC90 hogy munkába járjunk/elvigyük a gyereket az oviba és ez az ami valóban segít a városokban. Nekem a Dacia új dizájnelve is tetszik, de az én ízlésemnek kicsit túlzásba vitték a méretcsökkentést. Egy Sandero/Swift méretű Spring tetszene kulcs nélküli indítással és legalább annyival erősebb motorral hogy az extra súllyal se gyorsuljon rosszabbul mint most amilyen.

Nekem egy ilyen nyomoronc is elég lenne a városban rohangálni.

2022. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt irja hogy nem gyorsul az még biztos nem ült benne.

Voltam teszt vezetésen és meglepően szedi a talpát.

De ráadásul városba meg nem is nagyon van szükség olyan eszméletlen gyorsulásra.

Szerintem 60-ig bármilyen autót ott hagy, már mint ezeket az opel suzuki meg hasonlók.

2022. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha 4 személyes akkor nem utazhat benne 5 ember?
2022. márc. 21. 17:08
 9/11 anonim válasza:

Nem, mert hátul középen nincs biztonsági öv. Szerintem óvoda/játszótér/bevásárlás/munkahely tengelyen mozogva az asszonynak szaladgálós autónak tökéletes.

Nyilván csak állami támogatással éri meg megvenni, nem is érdemes a 7 milliós eredeti árát bármihez is hasonlítani. Azt sem érdemes figyelni, hogy lemegy-e a Balatonra, ez nem arra való. A 110-120km-es valós hatótávot még sehol sem hallottam, minden tesztben 250-300km-t mondanak.

A legnagyobb negatívuma szerintem a pocsék töréstesztes eredmények amiket produkált…

2022. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Brandon41 ***** válasza:
Legnagyobb problémám vele, hogy 44 lóerő (19,1 mp alatt van százon), viszont könnyű. Előzni vele nem lehet egy leány álom.
2022. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!