Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorcserés autó többet...

Egy motorcserés autó többet vagy kevesebbet ér, mint egy olyan, amin még semmit nem cseréltek?

Figyelt kérdés

Motorhibás az autóm, így vagy megjavíttatom és eladom vagy felteszem eladni hibásan és áron alul elpasszolom, hátha valaki lát benne lehetőséget. (hamarosan jön az új megrendelt, szóval mindenhogy eladtam volna)

Piaci áron kb 6 milliós autóról van szó. A javítási költség 2.4 millió. Ez teljesen új motort jelentene minden szükséges kiegészítőjével, márkaszerviz által szerelve.

Egy ilyen motorcserés autó többet ér, mint egy nem motorcserés, vagy kevesebbet, mert hozzá kellett nyúlni?



2022. ápr. 7. 21:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Az a baj a motorcserével egy ilyen fiatalabb autónál hogy sejteti, hogy valami nem volt kóser a motorral, esetleg hajtva volt, és akkor más is hamarosan megfekszik, ha máris cserélni kellett."


#7-es vagyok.

Az én esetemben az adott autónál típushiba, hogy lelazul az olajszivattyú meghajtása. Ezzel az autóval is ez történt, ezért ment tönkre a motor. Megkaptam a felmérésről szóló márkaszervizes munkalapot is + az összes autóval kapcsolatos dokumentációt új korától.

Amíg tönkre nem ment, egy tulajnál volt végig (6 éves kocsi). Ő nem akart vele tovább vesződni, befizetett egy újra, ezt meg eladta annak, akitől megvettem. Ő egyértelműen eladásra vette meg. De ez engem nem zavart. Magamnak motorhibás autót nem vettem volna. Nem értek hozzá. Nem tudtam volna honnan akasszak le egy másik motort, hogy hozom el, kihez, melyik szervizhez sétáljak be találomra, ahol elvállalnak ilyet és nem húznak le. Legalább akkora, vagy még nagyobb lutri. Én nem vesződtem volna ezzel. Így viszont valaki kicseréltette, rendbe tette az autót helyettem. Nyilván anyagilag ez így neki olcsóbb volt, hiszen ő sem jótékonysági intézmény. De ha ő keresett rajta, az nekem miért kell, hogy fájjon? Azt néztem, hogy mit kapok mennyiért. És hogy ez nekem megéri-e vagy sem. Hogy ki mennyiért vette, mennyit költött rá és mennyit keres az eladáson, az engem teljesen hidegen hagy.

8 évig, további 170.000 km-en keresztül használtam ezt a kocsit. Semmi nem "feküdt meg" rajta. Később volt kollégám vette meg. Tudomásom szerint ma is hibátlanul használja.

2022. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!