Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy mindenki olyan...

Miért megy mindenki olyan nyugodtan?

Figyelt kérdés

[link]


Régebben azt olvastam, hogy szigorúan veszik a büntetést, sok pénzt kell fizetni egy-egy szabálytalanság miatt, ezért például a legtöbben betartják a sebességhatárt. Szerintem erre még rájön az is, hogy a közlekedési kultúra fejlettebb.



2022. máj. 12. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert hogy menjenek? Szerintem teljesen korrektül közlekednek, bár ne várd hogy végignézzem a videót :)


Bár azt a Mazda 3 tulajt illő lett volna beengedni maga elé valakinek, ha már szerencsétlen kilométereken át jelezte szándékát.


Úgyhogy nem feltétlen fejlettebb a kultúra...


Városban látszik meg igazán (vége felé) hogy kényelmesen közlekednek. De ha megnézed, nincs is annyi kocsi a városban... mint teszem azt Nyíregyházán. Itt tényleg meg lehet őrülni elég gyakran a sok idiótán, meg a rengeteg kocsi miatt.

2022. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenki siet, valószínű, hogy ez összefüggésben van az életvitellel.
2022. máj. 12. 11:42
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem a kérdést, teljesen értelmetlen.
2022. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Kultúra.


Nem azt mondom, nekik sincs sok belőle, de mégsem egy Balkáni ország mint mi.


Sokkal régebbi az autós kultúrájuk, a folyamatos utazás, nagyobb távok. Plusz ott hamar kiszed a rendőr már apróságok miatt is. Míg nálunk évekig autózol úgy, hogy rendőrt sem látsz.

2022. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Ötkor kelünk hogy reggelivel (mi azért nem két falatot és rohanva eszünk, a munkahelyen... azt a szelet kenyeret meg is kéne kenni, meg megrágni) miegymással elkészüljünk háromnegyed hétre, hogy beérjünk kocsival fél nyolcra, ezért megyek én is lehetőség szerint 105 környékén...


Nyilván ha későbbre kellene járnunk, és nem olyan autóban ülve tenném azt amit nem kedvelek mert kényelmetlen és zajos, szívesen mennék én is lassabban, élvezve a vezetést is. De nem teszem, örülök hogy odaérek és kiszállhatok, ja, és még a városi forgalom rátesz már kora reggel az idegrendszerem kiváló állapotára...


Ha nálunk szigorúbbak lennének a szabályok is ugyanígy közlekedne a jónép, az is tény szerintem.


Frusztrált, ideges nép vagyunk, de van is oka... hadd ne soroljam fel.

2022. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az ember megszokták valamit és alkalmazza.

Ott megszokták, hogy a 60 az 60 és annyival mennek.


Nálunk miket tanul meg az átlag sofőr?

Az óra az csal, a GPS szerint KELL menni, meg "ott még nem büntet a rendőr" stb.


Illetve tény, ritka frusztrált és agresszív az átlag magyar, és a közlekedésben kontroll nélkül ki is élheti ezt 1,5 tonna mögé bújva.

2022. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy elég megnézni a mostanában történteket, például a csepeli gyilkos hülye gyerek esete.


Pár hónappal ez előtt rendőrök elől menekülve randalírozott, mert már akkor sem volt jogosítványa. Olyan emberről beszélünk, aki alkalmatlan a társadalomban való puszta létezésre is, nem hogy a közlekedésre.


Ilyen embernek pszichiátrián gyógykezelésen lenne a helye, ehhez képest nálunk szabadon mászkál amíg nem gyilkol. Aztán kap 1-2 évet, és kezdi elölről.


És nem befolyásos emberekről, nem maffiatagokról beszélünk, csak senkikről. Konkrétan zéró visszatartóerő van.

2022. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem van olyan ismerősöm, aki már 9 éve közlekedik észak-amerikai rendszámmal. Aki tudja az ide vonatkozó jogszabályt, az azt is tudja, hogy nem EU-s rendszámmal ellátott járművet 12 hónapból csak 6 hónapot lehet Magyarországon használni, 6 hónap után ki kell léptetni az EU területéről, és csak 6 hónap után térhet vissza. Mint mondtam, ő 9 éve használja bármiféle kiléptetés nélkül. Az autónak megvan minden amerikai papírja, mikor oda szokta adni a rendőrnek, azt sem tudja, hogy mit nézzen rajta. Az első 3 évben pedig hozzá sem szóltak, nem állították meg. Ennyit a rendőrökről.
2022. máj. 12. 12:44
 9/14 anonim válasza:
100%
Amúgy van, hogy ez ilyen a rendőrök néha analfabéták.
2022. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre azért választ kérnék, miért vagyok lepontozva, #5 vagyok.


Tényleg nem értem. Valaki leírta tapasztalatát, egy lehetséges indokot az itthoni nem nyugodt vezetésre, erre lepontoznak.


Higgyétek el vannak tőlem gyorsabbak is, sőt... Én az alsó-középkategória vagyok sebesség szempontjából.

2022. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!