Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy mindenki olyan...

Miért megy mindenki olyan nyugodtan?

Figyelt kérdés

[link]


Régebben azt olvastam, hogy szigorúan veszik a büntetést, sok pénzt kell fizetni egy-egy szabálytalanság miatt, ezért például a legtöbben betartják a sebességhatárt. Szerintem erre még rájön az is, hogy a közlekedési kultúra fejlettebb.



2022. máj. 12. 11:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá, náluk nem létezik a takarodj előlem szabály (jobbra tartás), mindenki mehet a saját sávjában.


Így rögtön nincs benne az egyik legnagyobb konfliktusforrás a közlekedésben, miközben nálunk az alap elv az, hogy annyival megyek amennyivel akarok amíg rendőr nem látja (rendőr az meg nincs elég), mindenki takarodjon előlem.


Ettől függetlenül érdekes mennyire nyugodt a tempó, nem nagyon váltanak sávot, nem tolakodnak, kilométer követési távolságot tartanak. Nálunk ha fél autóval előrébb lehet valaki az már vágja át másik sávba, aztán vissza és át majd megint vissza. Vagy simán krúzol a BMW a kamion mögött, nálunk ilyet hol látni? :D

2022. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először kint vezettem teljesen meg voltam lepve.

Sehol egy frusztrált sávváltogató, sehol egy piroslámpáig padlógázon gyorsító, sehol egy 3 centire vonatozó lilafejű habzószájú kiabáló idegbeteg, gyakorlatilag maga nyugalom szigete kint vezetni (Jó, azért NYC-ben van kihívás). Sok a pályarendőr, és már kis szabálytalanságért is elővesznek. Azt vettem észre hogy nyugodtak, partnerek a közlekedésben, előzékenyek, ez ered egyrészt a hiányos oktatás miatti bizonytalanságból is, másrészt ez a kultúra alakult ki náluk. Amúgy valamennyivel a megengedett felett mennek, de ezt a rendőrök is "elnézik", valamint feleslegesen nem csesztetnek. Traffipax sincs, csak kézi radarpisztoly.

Ott nincs cégesoktávia, nincs (15 éves) német prémiummal menőzés, ott ez senkit nem érdekel. Megveszik az ázsiai és amerikai autókat, majd használják amire való, A-ból B-be eljutáshoz a lehető leggyorsabban, legnyugodtabban, legnagyobb kényelemben.

Röviden: Más kultúra, más szokások.

2022. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömhöz évente jönnek amerikából (pont Nasville környékéről) és mindig 3 dolgon lepődnek meg...


1. hogy mennyi szép magyar nő van

2. hogy nem áll minden második sarkon rendőrautó

3. hogy milyen sz*r a közlekedési morál nálunk

2022. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amerikaiaik is szoktak gyorsan hajtani de nem annyival gyorsabban mint a Magyarok. Az autopalyan nincs jobbra tarts, abban a savban haladsz amelyikben akarsz, bar a belso sav mindig gyorsabb de nem kell elengedned a masikat mert o gyorsabban akar menni mint te. Volt mikor mentem volna gyorsabban a belso savban de egy kis auto lassan ment 2vel elottem, de senki nem villogta le, egyszeruen kikerulik ha a mellette levo sav gyorsabban halad.

Nagyon ritka mikor villog rad valaki hogy menj a kulso savba mert o gyorsabban akar menni mint te.

A forgalom is joval nagyobb, ezert nem igazan lehet csak ugy elozgetni.

Nem reg voltam Magyarorszagon latogatoba es utaltam hogy az autopalyan el kell engedni a masik autot mert kulonben levillog, a seggedbe jon annyira hogy mar szinte osszeer a 2 auto. Hiaba mentem 150-el, akkor is van olyan aki megeloz. Ha a kulso savban mesz akkor meg folyamatosan kerulgetheted a 90-el halado kamionokat. M0-an a belso savban nyomom neki mint az allat, erre egy auto meg jon mogottem de nem hogy kikerulne vagy beletorodne hogy nem megyek annyival amennyivel o szeretne, csak jon meg kozelebb.

2022. máj. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!