Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan, aki előzetesen...

Van olyan, aki előzetesen tartott/félt a vezetéstől, de erőt vett magán, jogosítványt szerzett, és nem fél vezetés közben? (többi lent)

Figyelt kérdés

A nyaram szabad lesz, szóval lenne időm, energiám jogosítványt szerezni.( a következő nyár biztosan sűrűbb lesz, év közben egyetem és munka miatt nem akarom) Viszont az az igazság, hogy erősen tartok a vezetéstől. Amikor kocsiban ülök és nagyobb sebességgel megyünk pl. autópályán és csak belegondolok abba, hogy ha én lennék a kormány mögött... beleborzongok, rossz érzés tölt el. Akik így/hasonlóképpen voltak, le tudták ezt küzdeni? Ha igen, hogyan? Mennyire nehéz vezetni, vagy ez igazából teljesen egyénfüggő? Ha valaki teljesen tehetségtelen, az is meg tud tanulni? Alapvetően szeretnék jogsit szerezni, mert elég hasznos dolog. Még "nincs rá szükségem", de 3-4 éven belül okozna nehézségeket, ha nem lenne. Apaukám néha rákérdez, hogy mikor csinálom meg (de mindig hozzáteszi, hogy nem erőlteti, nem kötelező és nem játék)

21/F



2022. máj. 13. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez akkor nem neked való.
2022. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy nem vezettél még, így nincs miről beszélni, mert vagy elmúlna a félelem vagy nem.
2022. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen megállapítani, hogy nyáron fogsz-e majd félni vagy sem?

Viszont ha már most rossz érzés tölt el a vezetés gondolatától is, akkor inkábbb ne eröltesd!

2022. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én is féltem a vezetéstől, nagyon! Féltem mindig mások mellett is a kocsiban, ha tehettem, busszal mentem inkabb. Sok órát kellett vennem, többször fel akartam adni. Miután megszereztem a jogosítványt, nem vezettem. Pár hónap múlva új munkahelyet találtam 70 km-re. Napi 140 km-t vezetek, pár hónap alatt 15 ezer km-t levezettem, pályán nagyrészt. Nagyon nem akartam, inkább jártam volna busszal, de ahhoz hajnal fél 4-kor kellett volna kelni, és 2x átszállni :D Szóval nehéz volt, de erőt vettem magamon és elindultam. Azóta szeretek vezetni.
2022. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyén függő de a legtöbb fiatal srác alig várja, hogy a fater oda adja a kocsit egy mellék utcán.
2022. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,hogy nem ez a lényeg, de nagyon ügyesnek kell lenned, és olyan oktatót kifognod, akivel sűrűn tudsz vezetni,hogy ha tényleg jogsit akarsz, beleférjen a nyárba. Sok sikert hozzá!
2022. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nyugi, én eszméletlenül be voltam szarva... 😅 Azért is húztam, halasztottam, de a szüleim rágták a fülem érte. Aztán elkezdtem vezetni, és az első pillanattól kezdve nagyon tetszett. Majdnem egy éve van meg a jogsim, és imádok vezetni.


Tulajdonképpen én attól féltem, hogy majd félni fogok vezetés közben,de nem volt olyan para bennem, mint amire számítottam.

2022. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindenki fél az ismeretlen dolgoktól, hírekben mondogatják, ilyen baleset, olyan baleset, ez halt meg az halt meg, és hogy veszélyes üzem stb. Aztán beülsz az oktató mellé és csak csinálod. Azt tudom javasolni, hogy családi autót próbáld meg vezetni jogsival rendelkező, segítőkész családtaggal, lehetőleg magánterületen, de ha nincs, akkor valami nagyon eldugott helyen, ahol a madár sem jár. Szerintem beleszeretsz és nem fog érdekelni semmi, meg fogod csinálni a jogsit. Ha már csak a kényelem miatt is. Autópálya pont a legkevésbé veszélyes hely csak szólok.
2022. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

32 eves koromig ugy gondoltam,hogy a vezetes nem nekem valo dolog.

Apukam kivetelevel mindenki mellett feltem az autoban.

Autpalyan egyenesen rettegtem.

Aztan valami bekattant es akartam.

Elsore sikerult minden,vezetest 6 het alat megcsinaltam,30.oran sikeres forgalmi vizsgam volt.

Az oktatomnal en voltam a felsogategorias Eszti 😅

Azt mondta van hozza erzekem,kar,hogy csak most szantam ra magam.

Lassan 1 eve van jogsim,az elso hetekben persze volt egy kis felsz amig be nem ultem,el nem indultam,es amikor kiszalltam remegtem egy kicsit 😂

De vezetes kozben az elso naptol kezdve semmi felelem erzet nem volt bennem.

Viszont ha mas vezet,azota is felek az anyoson😂😂😂

2022. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!