Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómnál új termosztát...

Az autómnál új termosztát beszerelése után mi okozhat ilyen jelenséget?

Figyelt kérdés

Üdv! Lenne nekem egy Opel Astra 1.7diesel motorral szerelt autóm amiben elromlott a termosztát ezt abból gyanítottam hogy gyenge volt a fűtés és nem érte el a hőmérséklet mutatónál az üzeminek mondott kb. 90 fokot.

Most vettem bele egy újat és ki is lett cserélve, kapott új belevaló fagyálló hűtőfolyadékot is, de egy olyan hibát produkál most hogy már mentem vele kb. 40km-t és 82-83 foknál nem nagyon megy fentebb a mutatóm(olvastam hogy ennek egy ilyen művelet után szükséges magától autómatikusan ki légtelenítenie a hűtőrendszert de szerintem ennek kb. ennyi km alatt már meg kellett volna történnie főleg hogy országúton és városban is mentem azalatt a kb. 40km alatt! Ismerősöm még vízhőfok jeladó gombára tippelt de az is kb. 2hónapja volt egy vadonat újra kicserélve úgyhogy nem gyanítom hogy az lenne a rossz! Ha valakinek esetleg lenne valami jó tippje erre hogy mi okozhat még ilyen gondot akkor megköszönném ha megírná! :)



2022. máj. 14. 18:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Van olyan termosztát ami kisebb hőfoknál szabályoz.
2022. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nos pénteken sikerült letennem az autót a szerelőmmel egyeztetve otthagytam nála hogy nézze már meg, és tegnap délelőtt hívott hogy rendelt nekem próbára egy vízhőmérséklet érzékelő gombát illetve a biztonság kedvéért egy ugyanilyen márkájú termosztátot is ami jelenleg benne van. Először az olcsóbb megoldással próbálkozott(vízhőmérséklet érzékelő cseréje) aztán ment vele próbakört, tesztelgette, nézett élő adatokat is és tökéletes lett azt mondta!

Tegnap értementem és mondta hogy mielőtt fizetek nyugodtan menjünk el együtt kipróbálni és győződjek meg róla hogy valóban jó lett. Sőt mikor visszamentünk gyorsan még gépre is tette és mutatta ott is a hőfok értéket ami szintén tökéletes volt! Azt mondta erre hogy hiába cseréltem legutóbb azt a jeladót is mert ugye gyári hiba bármelyik alkatrésznél előfordulhat és én lehet egy ilyet fogtam ki!

2022. máj. 22. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!