Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az indoka annak,...

Mi lehet az indoka annak, hogy egy autót 1 éves korában 13.000km-rel eladnak?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok ilyet venni. Csak kíváncsiságból kérdezem. Nekem jelenleg egy 4 éves autóm van, a garancia éppen most járt le róla, de teljesen újszerűnek érzem, eszembe nem lenne megválni tőle.

Egy ennyire új, még garanciális autót mi okból adhatnak el, azon kívül, hogy valamilyen okból SOS kell a pénz valami másra?


2022. jún. 1. 08:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Mi úgy vettük 7 hónaposan, 6E km-rel a kocsinkat, hogy az illető azért adta el, mert kijött belőle az új, faceliftes verzió és az jobban tetszett neki.


Az is indok lehet pl, hogy valaki vesz egy kocsit, aztán rá egy évre meg gyerekek születnek, ezért más kategóriára van szüksége.


Olyat is hallottam már, hogy valaki vett egy kocsit, de használat közben rájött, hogy fölöslegesen nagy neki, ezért eladja és kisebbre vált.


Előfordulhat, hogy menet közben munkahelyet váltott és mostantól ingáznia kell, ezért nagyobb kocsi kell, mert messze jár vagy épp a fordítottja, eddig napi 50-100km-t ment, most meg olyan közel kapott állást, hogy egy kisautó/ elektromos bőven kiszolgálja.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2022. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Többnyire pénzmosás áll a dolog mögött. Nagyon ritkán felértékelődik a kocsi a piaci helyzet miatt, de arra nem lehet üzletet építeni.
2022. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Lehet természetesen rosszra is gondolni, mint a Második, de én is olyanról tudok, aki azért adja el, mert kijött egy újabb verzió, facelift + a színe is jobban tetszik neki.

Megvette előzőleg a hiány miatt, ami volt, viszont már akkor megrendelte az új autót, amire ugye most akár 1-1,5 évet is kell várni. Azzal, hogy mikor megjön az "álomautó", akkor eladja azt, amit addig az átmeneti időre kvázi kényszerből vett meg, hogy legyen valami.

2022. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Pl. mert valamelyik flottakezelonel volt es 1-2 ev utan, max. 15e km korul visszaveszik, mert akkor meg kis veszteseggel el tudjak adni. Igy vettem majd' 3 millioval olcsobban Toyotat tavaly, abszolut legalisan, az egyik legnagyobb hazai kereskedotol.
2022. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
3%
Ezek áltlában nyugati autók, ott meg még mindig van pénz váltogatni őket.
2022. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%
Bármi.
2022. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Rengeteg oka lehet. Családbővülés, költözés, mégsem tetszik neki, nincs megelégedve vele, kijött egy modellfrissítés és inkább lecseréli rá. Anyagi helyzet is lereomolhat, és eladja, hogy legyen pénze.. Kitudja.
2022. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Előfordulhat, hogy menet közben munkahelyet váltott és mostantól ingáznia kell, ezért nagyobb kocsi kell, mert messze jár vagy épp a fordítottja, eddig napi 50-100km-t ment, most meg olyan közel kapott állást, hogy egy kisautó/ elektromos bőven kiszolgálja."


Na igen. Mondjuk ezzel én is így vagyok. 11 évig ingáztam 200 km-re, mert helyben nem kaptam állást és úgy nézett ki teljesen esélytelen. Ilyen távok megtételére vettem egy dízel autót, ráadásul ez volt az első újonnan vett kocsim. Rá egy évre kaptam helyben állást. Én úgy döntöttem ebben a helyzetben hogy inkább nem adom el, mert milliókat buktam volna az árán. Inkább megtartottam és hosszabb utakra használom, igaz hogy nem naponta. Napi munkába városon belül meg biciklivel járok.

De valóban, ez is lehet egy ok. Köszönöm.

2022. jún. 1. 11:50
 9/25 anonim ***** válasza:
28%

"Az is indok lehet pl, hogy valaki vesz egy kocsit, aztán rá egy évre meg gyerekek születnek, ezért más kategóriára van szüksége."

Az az illető biztosan nem tartozik a szellemi elithez. Okos ember előre tervez és nem vesz kisautót, ha tudja, hogy egy éven belül gyereket szeretne. "Véletlenek" pedig nincsenek. Következetes fogamzásgátlás esetén nincs terhesség.


"Megvette előzőleg a hiány miatt, ami volt, viszont már akkor megrendelte az új autót, amire ugye most akár 1-1,5 évet is kell várni. Azzal, hogy mikor megjön az "álomautó", akkor eladja azt, amit addig az átmeneti időre kvázi kényszerből vett meg, hogy legyen valami."

Ez is hülyeség. Ha valaki az álomautóra vár, nem új kocsit fog venni arra az 1 évre, hanem pár éves használtat. Már persze ha nem ellensége a saját pénzének.

2022. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
7%

"Az az illető biztosan nem tartozik a szellemi elithez."

Milyen szerencsések vagyunk, hogy Te odatartozol, mégis szóba állsz velünk.


"Okos ember előre tervez és nem vesz kisautót, ha tudja, hogy egy éven belül gyereket szeretne."

Vagy vesz. Vagy nem tudja előre, hogy gyereket szeretne.


""Véletlenek" pedig nincsenek. Következetes fogamzásgátlás esetén nincs terhesség."

De vannak. Akkor is, ha az ember végtelenül következetes és alapos és óvatos, hiszen egyetlen fogamzásgátló sem 100%-os hatékonyságú. De ezzel egy szellemi elithez tartozó nyilván tisztában van.


"Ez is hülyeség. Ha valaki az álomautóra vár, nem új kocsit fog venni arra az 1 évre, hanem pár éves használtat. Már persze ha nem ellensége a saját pénzének."

Kivéve, hogy ez nem igaz, mert a használt autók új árban mennek, így venni nem éri meg, eladni viszont nagyon. Úgyhogy aki "nem ellensége a saját pénzének", az pontosan ellentétesen cselekszik, mint szerinted indokolt lenne.

2022. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!