Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G vélemény ?

Opel astra G vélemény ?

Figyelt kérdés

milyen motorral lenne ideális autópályára?

fent tartási költség?

meg ilyesmik



2022. jún. 14. 17:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 1,6 os 8 szelepes 75 le minden fér benne kategóriás 98-as kombi g astrám van, nem egy gyorsulási világbajnok, sűrűn használom túlterhelve pályán is klímával, hozok viszek árut Miskolc és Pest között, fogyasztásra nagyon kedvező, a rozsdásodás miatt lesz előbb utóbb eladva, mert műszaki előtt a fél karosszériát lakatolni kell mindig, már van mellette egy ducato, de van mikor már a két kocsit használjuk egyszerre, ha eladom kell megint valami rohangászós autó, valami hasonló de kevésbé rohadós kéne majd, vagy ugyanilyen de megkíméltebb :D
2022. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

9-es a 10-esnek: rossz lehettél fizikából minden apróság számít leszorítóerő és légellenállás miatt.

Pl egy cikk:

[link]


Szerinted Merci stb miért gyárt még sedan formákat? Talán mert olyan rossz... Hozzáteszem a sedanom mellé vettem egy egyterűt is, mert a sedanba nem minden fér be amit be kell raknom és szállitanom. Menet közben jobb a sedan, a kocsi hátulja a merev kalaptartó miatt jobban merevített + az alakja miatt igenis hátul nyomja lefelé a kocsit a menetszél. Sedanokon miért nem szoktak ablaktörlőt rakni? (persze van 1-2 kivétel de ritka) Mert a menetszél lenyomja azt a vizet trutyit, amit egy 5 ajtónál vissza felver a légáramlat meg a szívóhatás. Mérnökök gyárakban szélcsatornában kisérletteznek, egy sedan akkor is jobb nagy sebességnél pl G Astra 5 ajtós vagy G Astra sedan, az más tészta, hogy kinek melyik tetszik. A guminyomással megint csak a tapadást és a fogyasztást lehet befolyásolni, a gúnyosnak szánt kommented csak a tudásodat minősíti. Rakj fel tetőcsomagtartót a kocsidra (ha van egyáltalán), eressz le a kerekek nyomásából, aztán menj el Bp-Szeged oda vissza. Lesz különbség fogyasztásban.... A menetstabilitás megint olyan, hogy mondjuk 100 autóból 1 ha karambolozik, de lehet hogy csak azért, mert 23 rendelkezett megfelelő leszorítóerővel egy adott kanyarban, meg megfelelő guminyomással...

2022. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

+a 100/1/23 csak egy példa (mielőtt matek zsenik beleállnak), a többi autó nem ment abba a kanyarba... :)


Egy Trabanttal is el lehet szállni ha nem az útviszonyoknak megfelelően vezet valaki, gyerekes leszólni a 10 lovas G Astrát... Nem csak a lóerő számít, aerodinamikában minden apróság, pl lehúzott ablak által keltett légörvény stb. Az, hogy egy sedan forma meg egy 5 ajtós forma más leszorítóerőt ad, egy átlagos, józanul vezető ember nem érzi meg, attól az még akkor is más leszorítóerőt képvisel + a sedannak a túlnyúlása miatt a súlyeloszlása is jobb egy nagyobb sebességgel való haladásnál stabilitás szempontjából. De egy átlagos autós ebből semmit se fog érezni. Mondom ezt úgy, hogy sokféle autót vezettem, 31 éve van jogsim de már előtte vezettem. Amúgy főleg sedanjaim voltak, most is van egy. G Astra. És jobb élmény vezetni mint az egyterűmet. A kombi G Astrák nagyon praktikusak ha sok dolgot kell cipelni, az 5 ajtóssal könnyebb parkolászni városban, a sedan meg akkor jó ha nem cipelsz pl fűnyírót meg mosógépet és többet mész hosszabb távokra. Eredeti kérdés: még mindig ajánlom a G Astrát, nemhiába fut belőle annyi az utakon. Van aki meg a GOLF IV-re gerjed, izlés dolga.

2022. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*10 lovas 101 lovas akart lenni
2022. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Barbell Deadlift ***** válasza:
Nekem volt 1.8-as B Vectrám, annak már elég hosszú volt a váltója (100-nál 2500-at forgott 5.-ben), így autópályán sem forogta szét magát. Teljesítményre nem volt egy versenyautó, de azért lehetett vele előzni. Én innen gondolom, hogy egy G Astrába is jónak kell lennie az 1.8-nak, ráadásul egy 100-150 kilóval könnyebb a kasztni, mint a Vectra esetén.
2022. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!