Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak sedan? (Superb,...

Első autónak sedan? (Superb, Passat 5)

Figyelt kérdés
Első autónak Superb és 5-ös Passaton gondolkodtam, de nekem a superb jobban tetszik, viszont kevesebb a kínálat. (Tudom hogy konkrétan majdnem ugyan az a kettő autó..) Maximum 1 millió forint + az átiratás amit az autóra szánnék, és mindenképpen 1.9 (pd) tdi jöhet szóba. Apum nem támogatja az ötletemet, mert hogy nagyon nagy autó, és inkább egy Golf 4-et vegyek. (Nem, nem az ő pénzéből lesz) Vélemények? 17 éves vagyok, szeretek autózni, azért is ezekre esett a választásom, mert nagy és tágas, és ha úgy van el fér mindenki benne. Legtöbbször városon, vagy falukon belül (10-50 km), de alkalmanként 120km-es útra is használnám.

2022. júl. 17. 15:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Megse nézem, de egy autó nem csak a külalakból áll.

Itt és így fogsz rácuppanni a szopórollerre mert azt hiszed hogy hűde szép valami, akkor az már jó is.

Ha szar a futómű, az is több százezerbe kerülhet, aztán a motor és váltó ha javítani kell.

2022. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A keret elég lehet. Nem ez a fő gond. Inkább a fenntartás, 17 évesen ki fogja fizetni a tankolást, meg a szervízt? Ezeknél már benne van, hogy komolyabb összeget bármikor rá kell költeni.

Apádnak olyan szempontból igaza van, hogy a Golf IV általánosan praktikusabb úgy általánosan. Neked is igazából csak azért kell a nagy autó, mert tetszik, meg gondolom ez a menő a faluban, nem az ötajtó.

Az viszont látszik, hogy nagyon nem értesz hozzá 50% árkülönbség nincs a semmire.

2022. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Oké, megveszed.

Hazaviszed, örülsz.

Megtankolod félig, mert a téli tank az már 25.000Ft az olcsobbik olajból.


Aztán megkotlik a kettős tömegű egy hét múlva. 500ezer körül lesz a javítás.


Kiköhögöd valahogy.


Boldogság egy hónapig, aztán megadja magát egy porlasztó.

Nem sok 120ezer,viszont kéne a többit is cserélni, mert az sem tart örökké. Úgy már megint ott vagy a fél millanal.

És még csak pár hetes a kocsid.


Ha ez nem gond, akkor vegyél ilyet nyugodtan. 😃

2022. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
#13: Azért ne essünk át a lótúloldalára, egy B8-ba sem került 500k-ba egy kettőstömegű, nemhogy egy B5-be
2022. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14


Igazad van 250-bol talán megvan szerelessel együtt. Esetleg 300.

2022. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Friss jogsis vagyok, golf 4-em van, a méretével semmi bajom nincs, kényelmes nekem (bár a 160 centimmel nem vagyok nagy magasság) pont jó, ennél kisebb nálam szóba sem jöhetett volna.


Pontozzatok le nyugodtan, kaptam az autót, nem volt beleszólásom a típusba és a motor kapacitásba. Belépő szintű motorral nekem szenvedős (plusz egy-két dolog miatt) lehoz az életről rendesen, pedig egy nagyobb motorral simán élvezném, mint a többi fiatal. Dinamikusabb, pörgősebb autókhoz szoktam.


Hasonló autók felé húz a szívem (nem dobnék vissza egy suv-t sem), mint neked, viszont városon belül, ritka ingázással/pályával bőven jó ez a méret vagy egy picit nagyobb.

2022. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Emberünk azt hiszi hogy több százezer km alatt semmit nem kell az autóra költeni🤣🤣🤡🤡
2022. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17 évesen van önálló saját keresetem, és innen onnan bevételem ami havi 100-200,000 forint között mozog, tehát ilyen mennyiségű pénzem lenne fenntartani az autót :) #17 Ilyet senki nem mondott. #13 Ezeket a több százezres tételeket nem havonta kell rákölteni, főleg ha úgy veszem, hogy nem rég lettek kicserélve/felújítva, nyilván ha valami elromlik, akkor kell rá költeni, de nem hinném hogy havonta esetleg 200,000 forintot kéne ráköltseg átlagba, mert elég sok ilyen autó van az utakon, és egy ilyen fenntartás egy átlagfizetéshez képest sok, tehát gondolom akkor nem lenne egy tömegautó..
2022. júl. 18. 01:20
 19/23 A kérdező kommentje:
#12 Azért meglehet figyelni, hogy elég nagy az infláció, és vannak akik kib.szottul túlárazzák a használt autójukat is, valaki meg csak szimplán gyorsan akar megválni tőle. Ez is benne lehet, nem csak az hogy egy fostalicska. De egyébként át lenne nézetve szerelő ismerős által, mielőtt bármilyen autót is vennék..
2022. júl. 18. 01:22
 20/23 anonim ***** válasza:

#18 Igen báttya, te már nagyon gazdag vagy, de tényleg :)


Lehetne értelmesebb helye is annak a 100-200 ezer pluszbevételnek, talán gondolkodhatnál előre is és gyarapíthatnád. De hát, ismerjük a nímetótós fajtádat... nektek sose az ész az erősségetek, hanem azegykilenc és a kövér gáz + füstfelhős szmókendSÁRM. A csökkentagyú libák között talán lehet vele kancázni, de több értelme nincs is.

2022. júl. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!