Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak sedan? (Superb,...

Első autónak sedan? (Superb, Passat 5)

Figyelt kérdés
Első autónak Superb és 5-ös Passaton gondolkodtam, de nekem a superb jobban tetszik, viszont kevesebb a kínálat. (Tudom hogy konkrétan majdnem ugyan az a kettő autó..) Maximum 1 millió forint + az átiratás amit az autóra szánnék, és mindenképpen 1.9 (pd) tdi jöhet szóba. Apum nem támogatja az ötletemet, mert hogy nagyon nagy autó, és inkább egy Golf 4-et vegyek. (Nem, nem az ő pénzéből lesz) Vélemények? 17 éves vagyok, szeretek autózni, azért is ezekre esett a választásom, mert nagy és tágas, és ha úgy van el fér mindenki benne. Legtöbbször városon, vagy falukon belül (10-50 km), de alkalmanként 120km-es útra is használnám.

2022. júl. 17. 15:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#19: Az inflációnak van a legkevesebb köze hozzá, hogy mekkorát szórnak az árak. Továbbra is azt bizonygatod, hogy nem állsz a realitások talaján.

A másik pedig. Igen, mindenki úgy árulja az autóját, hogy friss olajcsere, 2000 km-t futott kuplung, múlt héten cserélt turbó van rajta. És ezek után simán megéri neki eladni... Mese habbal, ami pont azért tartja magát még mindig, mert az ilyen nyeretlen kisgyerekek megkajálják. Nincs új a nap alatt. Ezek öreg autók, amik viszik a pénzt. Mondom ezt úgy, hogy nekem is volt Golf IV-m. 140.000 km-t tettem bele két év alatt szinte hibamentesen. De ha reálisan nézem, mikor eladtam már benne volt bármikor a több százezer km és a várható komolyabb ráfordítások. Azóta eltelt 5 év, ezekbe a kocsikba belepörögött még 150-200k km.

Persze, hogy te is érettségi előtt talicskázod haza a pénzt, ahogy ez ilyen kérdéseknél lenni szokott, így más a helyzet. Meg tudod venni, bele is tudod tenni a pénzt, ezzel a részével innentől nincs gond.

Más kérdés, hogy ha a mamahotelban félreraknál azt a havi 200k-t, egy év múlva vehetnél eggyel újabb generáció tetejéről valami jól felszerelt kocsit. Ami teljesen más szint


#12

2022. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges írni neki bármit is. Úgyis venni fog egy szarkupacot, akármit mondunk :) Majd megtanulja a saját bőrén akkor.
2022. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Superb volt az első autóm, 2011-ben, egy akkor 6 éves 1.9 PD TDI.

Kötelezőn kívűl nem volt sohasem baja, nagy mérete ellenére megtanultam kezelni, nem húztam meg sosem.

Viszont 1 millió kurta hozzá, 1.3 körül találsz jót.

2022. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!