Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 1,6 8L AKL 74Kw...

Audi A3 1,6 8L AKL 74Kw lambdaszonda?

Figyelt kérdés

Indítás után ingadozik az alapjárat lambdaszonda hibát ír mert nincs alatta katalizátor.


Vettem egy univerzális katalizátort az autó alá mert valaki ki szedte alóla.


Az lenne a kérdésem a lambdaszonda elötte vagy utánna volt bele rakva és hogy ha alá rakom a katalizátort akkor jó lesz az alpjárat?


Nem találok róla leírást a neten egyik helyen előtte másik helyen meg utánna mutatja a lambdaszondát.



2022. júl. 20. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen motorral van Skodám, és csak egy szonda van benne, és az is a leölmlőn, utána a felxibilis cső, és a katalizátor. Ellenőrző szonda nincs benne a katalizátor után, hogy bekavarna, tehát valami más miatt dobja a szondahibát, vagy tényleg az rossz. Nézd meg a vákumcsöveket, nekem akkor csinált ilyent mikor nem volt rajta a folytószelepen egy kis vákumcső. Vagy valahol falsot szív.
2022. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vákum csövek cserélve lettek mert ki volt repedve, cserélve lett a szívósor tömítés is meg a gyertyákat is cseréltem, az előző tulaj meg vett bele új légtömegmérőt de akkor is ezt csinálja a motor.


A lambdaszonda lent van a katalizátor helyén a kocsi alatt azért nem tudom hogy előtte vagy utánna kell lennie mert a gép lambdaszonda hibát ír.

Most akkor a lambdaszonda a hibás vagy azért ír rossz értéket mert nincs alatta katalizátor?

2022. júl. 20. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert mint írtam nekem itt van fenn. Vezeték bekötési pontja meg alul van a padlólemezen. Viszont ha csak egy van akkor nincs ellenőrző szonda, tehát saját kocsimat alapulvéve a katalizátor elé kellene tenned. De jobb lenne előbb egy diagnosztikát csinálni, mert lehet a szonda rossz, de akár a folytószelep is, (amit ezeknél időnként takarítani kell), csak ott csapódik le hibaként, szóval nem érdeme random cserélgetni dolgokat.



[link]

2022. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem a leömlőbe van.

[link]

Itt nekem nincs semmi.


Meg ez 4vagy5 vezetékes lambdaszonda azért nem tudom mert a neten láttam olyat is mint a tiéd meg már láttam olyatis mint az enyém de ott is az egyik helyen előtte van a másiknál meg a hátánál azért nem tudom hová rakjam.

2022. júl. 20. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Én elé tenném, mert ami a katalizátor előtt van az a szabályzó szonda, ami meg utána az ellenőzi, hogy jól működik -e a katalizázor. Mivel itt csak egy van, így nem kérdés hova való.
2022. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!