Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem tudna tankolni, ha piaci áron lenne a benzin?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy azért mert kevés a pénzük hozzá, nem konkrétan az a kérdésem, hanem az, hogy akkor mégis miért van autójuk, ha ennyire földbedöngöli őket az a +10 ezer forint/tankolás?


Nekem se esne jól, ha drágább lenne a benzin, de ki tudnám fizetni, anélkül, hogy valamiről lekéne cserébe mondanom, ehhez képest kommentekben, a boltban sorban állva csak azt hallom és olvasom, hogy az emberek egy része inkább lerakja az autót, minthogy ennyiért tankoljon.


Csak szerintem nem kéne ebben az esetben akkor autó? Ha valaki még a tankolását sem engedheti meg magának.


2022. aug. 8. 14:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
29%
Mert a társadalmunk valójában ultrakőgazdag, azért.
2022. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
89%

Ez igaz lenne akkor, ha valami hobbinak tartanal autót. Tehát minek van kutyád, ha nem tudsz neki tápot venni.

Az autó sok embernek alapvető a munkába jarashoz, mindennapi élethez (boltba, orvoshoz járás).

És nem, nem +10 ezer, hanem tankolasonkent 10 ezer. És persze lehet mondani hogy a büdös parasztja inkább buszozzon, de valljuk be, könnyen mondok neked 5 okot arra miért nem fogok.

2022. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%

Azt is mindenki mondta, hogy majd ha 500 forint lesz egy doboz cigi, akkor majd nem szív többet. Aztán majd ha 1000 forint lesz, majd akkor nem szív többet.

Mennyi is most egy doboz cigi?

Hányan is tették le azóta?

2022. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van egy nagyjából 4-500ezret érő 16 éves autóm.

Mozgáskorlátozott vagyok és falun lakom, ahol dombnak le, dombnak fel, 1,8 km-re van bolt, rendelő, gyógyszertár. Oda-vissza 3,6 km.

Hadd ne örüljek már neki, ha +10 ezret ki kellene fizetnem!

2022. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
88%
A hármas cigis pélfája jó. Ugyanez volt az alkoholnál is, aztán valahogy mégis futja rá az embereknek.
2022. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező! Nem tudom honnan veszed ezt a +10 ezer forintos tankolást? Nekem sajnos a munkábajáráshoz kell autó, ez miatt havonta 2x szokok havonta tankolni, mikor már közeledik a piroshoz a mutató, ekkor cirka 42-43 liter megy bele a tankba. Tehát nem csak 1x 10 ezer forint pluszt kell kifizetnem, és van aki ennél még többet megy. Ha hosszabb távon, éves viszonlatban nézem, akkor pedig ez a plusz 20 ezer, annyit jelent, hogy egy évben plusz félhavi fizum megy el a tankolásra, amit a cég nem térít meg.
2022. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
60%

Persze hogy futja rá !

Mert nem mennek el egész évben sehová sem kikapcsolódásra, pedig arra is nagy szükség lenne.

De nem cserélik ki a 40-60 éves bútort sem, mert nem telik rá.

Az emberek már csak dolgoznak és szinte vegetálnak , csak még ezt szégyellik kimondani maguk előtt is.

Ennyiből áll az élet hogy állandóan azt kell nézni hogy mindíg mindenből a legszarabbat tudjuk megvenni és így telik pár liter üzemanyagra is.

2022. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
46%

Csak a magad nevében 7-es!

Lehet, hogy te így élsz, a többség viszont nem!

A többség nem kőgazdag, átlagos emberek, átlagos bérekkel, átlagos nyugdíjakkal, (200, meg alatta/fő) de kevesen ilyen igénytelenek, mint ahogy itt leírod.

Aki úgy él, ahogy te vizionálod, annak arra van igénye, mert a cigarettát-piát simán megveszik, ez alaphangon 100-150ezer havonta 2 fő esetén.

Nehogy már sajnálni kelljen őket!

2022. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
26%

"Tudom, hogy azért mert kevés a pénzük hozzá, nem konkrétan az a kérdésem, hanem az, hogy akkor mégis miért van autójuk, ha ennyire földbedöngöli őket az a +10 ezer forint/tankolás?"


Kezdjük ott, hogy kb 1 millió háztartás tart fenn erőn felül autót már alapesetben is. Innentől kezdve AKÁRMILYEN drágulás ami autóval kapcsolatos hiszti oka lesz.

Mondjuk felmerül bennem a kérdés, hogy egy 100 ezres váratlan szervizt hogy fizetne ki az, aki tankolni sem tudna kommunista fideszes intézkedések nélkül, na mindegy


Én azt nem értem miért kellene államilag biztosítani azt, hogy akárki autóval közlekedhessen. Normális esetben az autó luxuscikk. Nem valami alanyi jogon járó dolog kéne, hogy legyen, amit ha nem tudsz finanszírozni akkor majd az állam besegít.

Ideje lenne elengedni a sok hülye kezét, kivezetni minden hatósági áras szart. Legalább a városok nem lennének csutkára beállva csúcsidőben, meg nem fulladnánl bele a szmogba.


Munkába meg járna a sok paraszt ahogy régen is. Gyalog, biciklivel, busszal/vonattal amit amúgy a cég finanszíroz.

2022. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
87%

Más hasonlóan szegény országokban sem mentek tönkre az ember és hagytak fel az autózással. Ott van pl Szlovákia kb hasonló a gazdasági helyzete sosem volt ársapka, piaci áron lehet tankolni mégsem esett vissza az autósok száma. Azt vettem itt észre, hogy az emberek inkább lassabban vezetnek ahogy én is ezzel minimalizálva a fogyasztást ebből a szempontból még pozitívan is hatott. 85-el megyek főúton az Audi meg szépen lassan mögöttem nem előz meg mert ő is spórol.


Akinek menni kell az menni is fog, a magasabb árakat pedig megszokja az ember, kigazdálkodja valahogy.

2022. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!