Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem tudna tankolni, ha piaci áron lenne a benzin?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy azért mert kevés a pénzük hozzá, nem konkrétan az a kérdésem, hanem az, hogy akkor mégis miért van autójuk, ha ennyire földbedöngöli őket az a +10 ezer forint/tankolás?


Nekem se esne jól, ha drágább lenne a benzin, de ki tudnám fizetni, anélkül, hogy valamiről lekéne cserébe mondanom, ehhez képest kommentekben, a boltban sorban állva csak azt hallom és olvasom, hogy az emberek egy része inkább lerakja az autót, minthogy ennyiért tankoljon.


Csak szerintem nem kéne ebben az esetben akkor autó? Ha valaki még a tankolását sem engedheti meg magának.


2022. aug. 8. 14:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
62%

Én továbbfejleszteném a 18-as "zseniális" ötletét, mert ugyebár nem költözhet mindenki a munkahelye szomszédságába, arról már nem is beszélve, hogyha valamiért megszűnik vagy váltana, akkor költözhet - évente? havonta? - tovább.


Mindenki adjon el mindent és vegyen egy utánfutó lakókocsit, előtte 2 lóval és akkor a probléma megoldva! Lehet követni a mindenkori munkahelyet, csak át kell sétálni az utcán vagy a réten.


Persze azok gondban lesznek, akiknek a munkájuk miatt járniuk kell az országot, de majd a 18-as erre is mond valami blődséget!

2022. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
53%

#21

Ja! A 4-es meg vegyen 3-4 házat, egyet a bolt, egyet az orvos, egyet a Tak.Szöv, egyet meg a posta mellett, mert ritkán vannak ezek egy kupacban.

2022. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
33%

"Mindenki adjon el mindent és vegyen egy utánfutó lakókocsit, előtte 2 lóval és akkor a probléma megoldva! Lehet követni a mindenkori munkahelyet, csak át kell sétálni az utcán vagy a réten."

Mennyi sz(a)r lenne már az utakon gyerekek, ha annyi ló lenne mint kocsi...

Nem sok az autó egy kicsit?!

2022. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
70%

Tegyük hozzá mi számít erőn felülnek?


Egyszerűen a magyar ember fizetése, bérezése rohadt alacsony, így nyilván a legkisebb változás is hatalmas változást tud hozni.


És most rohadt nagy infláció van, a pénzünk szart se ér. A fizetésünk meg nem nő.


Ha csak magam nézem, 2-3 éve 500 ezret kerestem, kellemesen elvoltam belőle albérlet mellett. Mos ugyanennyit keresek, mégis azt látom, hogy konkrétan kétszer több pénzem megy el minden hónapban.


Nőtt a közös költség, a rezsi, az elvileg 1 éves fixen szerződött internet ára 3100-ról 3900 lett, kajára, egyebekre egyszerűen sokkal több megy el.

2022. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
24%

#24 De a te példád is mutatja, hogy annyival mégsem megy el több, hogy kevesebbet vásárolj, vagy kevesebbet tankolj. Inkább ugyanannyit veszel és megfizeted a felárat. Amíg ez így lesz, változás sem várható, további áremelkedes jön.


Ami a bérezéseket illeti, nem mai probléma az alacsony bérezés. Ha már üzemanyag: Az osztrák minimálbér netto 500ezer Ft körül van, ebből azok ott kb. 630litert tudnak venni (piaci áron).


Nálunk a netto minimálbér 133eFt. Ebből nálunk 277 litert lehet venni (hatósági áron).


Mi a konklúzió: a vásárolható üzemanyag arány 277/630=0,44.


Azaz a hazai bérezések 480*0,44=211Ft-os üzemanyagárhoz van igazítva. Azaz magyarországon az üzemanyagnak 211Ft-nak kéne lennie.


De nézzük az átlagfizetéseket:


osztrák: kb. netto 1,1millió Ft - kb. 1390liter üzemanyag


magyar: kb. netto 360ezer Ft - kb. 750 liter üzemanyag.


A megvásárolható üzemanyagarány kb. 750/1390=0,54.



Ez alapján Magyarországon az üzemanyagot 480*0,54=260Ft-ért kéne adni.


Tehát nálunk összességében a reális ára az üzemanyagnak 210Ft és 260Ft között kéne lennie.


És kb. minden élelmiszerárat felezni kéne, na akkor lennénk osztrák szinten... Ez az alapprobléma.

2022. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
70%

"De a te példád is mutatja, hogy annyival mégsem megy el több"


Az én példám azt mutatja, hogy az a fizetés ami 1-2 éve még jó volt, az ma már nem jó. Nyilván az én példám azért nem az igazi, mert "van miből" elmennie.


Ellenben már nekem is meg kell nézni, hogy mire költök, ha azt akarom, hogy hasonló megtakarításom legyen mint korábban.


Nem mindegy, hogy korábban 200 ezret úgy raktam félre, hogy mellette költöttem amire nem szégyelltem. Most meg 150-200 ezret úgy rakok félre, hogy nézni kell mit veszek meg és már nincs az, hogy megkívánom a Nesquick-et meg a Nutellát például, vagy elmegyek bármikor moziba.


És 200 ezer sem ugyanazt éri mint 2 éve hiába ugyanannyit rakok félre.


Most vettem hűtőt, 150 ezer volt. Ugyanez a típus 1-2 éve 100-120 ezerért ment.


Mosógépem 120-130 körül lett véve, most ugyanaz a típus 160-170-ért volt ugyanabban az üzletben. Megnézel akármilyen háztartási gépet árukeresőben, az elmúlt 1-2 évben alsó hangon 30%-al drágult minden.


Hiába teszek félre papíron ugyanannyi pénzt, ha az messze nem ér ugyanannyit, mert sokkal kevesebb dolgot tudok belőle megvásárolni. Mert a fizetésem nem nőtt 25-30%-al, nem keresek 600-650-et, pedig annyi kellene ahhoz, hogy tudjam tartani az életszínvonalat amit eddig.

2022. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

#26 Úgy látom, a lényeget nem értetted meg, csak a lepontozásra futotta... Megismétlem, hátha másodjára, bár nem sok reményt fűzök hozzá ennyi értelmi képességgel:

A példád is mutatja, hogy annyival mégsem megy el több, hogy kevesebbet vásárolj, vagy kevesebbet tankolj. Inkább ugyanannyit veszel és megfizeted a felárat. Amíg ez így lesz, változás sem várható, további áremelkedes jön. És pont.

2022. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
70%

#27 Úgy látom, a lényeget nem értetted meg, csak a lepontozásra futotta... Megismétlem harmadára is, bár nem sok reményt fűzök hozzá ennyi értelmi képességgel:


A példám is mutatja, hogy bizony annyival több megy el, hogy kevesebbet vásároljak, akár kényszerből is, és jobban megnézzem mire költöm el a pénzt.


Erre tökéletes példa a háztartási gép. Ha 2 éve veszem akkor 200-220 körül lett volna a mosógép + hűtő. Egy havi megtakarításból megvettem volna.


Ha most venném 300+ ezer lenne, ellenben a megtakarításaim nem hogy nem nőttek, hanem csökkennek, így már közel két havi megtakarítás kell UGYANAHHOZ a termékhez.


És pont erről pofázok, hogy nem veszek ugyanannyit, mert meg kell nézzem az árat és amit korábban megvettem azt most már kétszer is meggondolom, hogy kell-e, hogy a megtakarításaim hasonló szinten maradjanak.


Áremelkedés meg függetlenül jön attól függetlenül, hogy vásárolunk-e vagy sem. És pont.

2022. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
34%

Hagyjuk már a bullshitet arról, hogy autó nélkül 2,5 óra lenne bejárni a munkahelyre busszal, meg nincs délutános műszakhoz igazítva busz.

Miért baszod hol dolgozol? Egyrészt ahova busszal ennyi idő alatt jutsz el, oda kocsival is relatíve sok idő eljutni azért. Másrészt nem kell 3 megyével odébb lakni.

Érdekes az is, hogy a fél ország HO-ban van, de amikor a benzin kérdés előkerül akkor hirtelen mindenki bejár már az irodába 300 km-re odébb.


Meg amúgy szarni-hugyozni os kocsival jártok mindenhova.

(nekem is van, csak nekem pl 2022-ben a napi étlag 13.000 lépéstől nem szakad le tőből a lábam).


Annyi a történet, hogy volt egy időszak amikor kb akárki 2-3 havi fizetésért cserébe hozzá tudott jutni egy autóhoz ami kint már a legutolsó zsellérnek sem kellett kb. Ez volt úgy 2015-2020 között. Az üzemanyagár is nyöghető volt, meg úgy igazából a szerviz sem volt vészes. Emlékszem apám focusába 70k volt a kuplungozás. Ma már mosolyognánk ezeken.

Megszokták az emberek a kényelmet. Cigiért, melóba, gyerekért, meg úgy konkrétan akárhova kocsival járnak. Vicces amikor a gyárakba nettó 200at kereső emberkék az ingyenes céges busz helyett a 20 éves lerúgott szarjaikkal járnak be.


Szóval hagyjuk a bullshitet, hogy ebben az országban mindenki napi 200 km-t ingázik melóba.

Az emberek 70-80%-a azért jár autóval mert kényelmes neki, és kész. Na meg szintén ennyi % annak az aránya is akinek nem is igazán férne bele a költségvetésbe.

Kismillió példát tudnék mondani, ahol a CSALÁD ugyanabban a városban lakik ahol dolgozik, keresnek így 2022-ben 450et kb hitel mellett, aztán 2 kocsit kell fenntartani, mi az már, hogy az 5 éves takony majd gyalog megy haza az óvodából.


Pia, cigi, üzemagyag.

Akármennyibe is fog kerülni, bele fog férni a költségvetésbe

2022. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
64%

#29 Annyira nehéz felfogni azt, hogy nem mindenhol mennek 10 percenként a buszok, és szar a tömegközlekedés? A multik főleg nagyvárosokban csoportosultak, a környező városokból meg legtöbbször óránként van busz, és utána még helyijáratossal is kell utazni.

Én pl Várpalotán lakom, de Fehérvár túlfelén van a cégem, tőlem 30km-re, ráadásul 12 órás folyamatos műszak van, ami annyit takar, hogy egyik héten megyek hétfőn- kedden, és péntek-szombat-vasárnap. Következő héten meg szerda és csütürtök. 2 hét nappal 6-18-ig 2 hét éjjel 18-6-ig. Ha busszal járnék, akkor minimum 1,5-2 óra utazás, és ez 2x, ami mondjuk egy hétvégi 3 napnál a pihenőmből meg el. Az ipari pakba csak óránként járnak a helyijáratos buszok, ráadásul a 18:10-est csak úgy lehet elérni ha előbb eljönnék, és később le kellene dolgozni, utána meg 19:10-kor van busz, és ezután még helyközivel haza kell érni, és a buszpályaudvar is fél óra gyalog a házamtól.

Kocsival meg fél óra alatt bentvagyok. Ez nem a kényelemről szól, mert job volt mikor a másik munkahelyemen a cégnem volt szerződéses busza, és nem kellett tankolásra, autó karbantartásra a saját zsebből áldozni, csak sajnos az a cég kivonult az országból.

Üdv:6-os

2022. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!