Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem tudna tankolni, ha piaci áron lenne a benzin?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy azért mert kevés a pénzük hozzá, nem konkrétan az a kérdésem, hanem az, hogy akkor mégis miért van autójuk, ha ennyire földbedöngöli őket az a +10 ezer forint/tankolás?


Nekem se esne jól, ha drágább lenne a benzin, de ki tudnám fizetni, anélkül, hogy valamiről lekéne cserébe mondanom, ehhez képest kommentekben, a boltban sorban állva csak azt hallom és olvasom, hogy az emberek egy része inkább lerakja az autót, minthogy ennyiért tankoljon.


Csak szerintem nem kéne ebben az esetben akkor autó? Ha valaki még a tankolását sem engedheti meg magának.


2022. aug. 8. 14:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg hagyjuk, hogy közelebb kell költözni, mikor olyan különbségek vannak a lakás, házárakban, hogy a házam árából Fehérváron kapnék valami lepusztult panel lyukat, zajban, füstben, idióta szomszédokat hallgatva egész nap.
2022. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

Azért tegyük hozzá a fene nagy "kényelmet" is csak azok emlegetik, akik simán elvannak vízen-kenyéren és biorobot szinten.


Felkel besétál/bebuszozik a dolgozóba, este hazamegy dögleni a TV elé, majd felkel és kezdi ezt újra és újra. Hétvégén meg szintén döglik otthon és a legnagyobb tevékenysége a takarítás meg bevásárlás.


És minden más ami nem a létezés alapja az számára már "felesleges" luxus és kényelem. Hiszen ő meg sem engedheti magának, hát akkor más is meg tud lenni nélküle.


És pont ezért tart ott ez az ország ahol vagyunk, mert az ilyen robotok vissza húzzák azt is aki amúgy fejlődne és többet szeretne elérni mint a létezés minimuma.

2022. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%

30/32 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz, de ez a te speciális helyzeted. Az autósok felére ez nem vonatkozik kb.

Mondjuk az is biztos, hogy a tököm utazgatna ennyit 12 órás rabszolga munkáért valahova

2022. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%

"de ez a te speciális helyzeted"


Ez nem az én helyzetem, hanem a sok csóró prolié akik sajnálják másoktól a minimumon felüli legkisebb többletet...:)


Le lehet pontozni, ettől még látszik kik miatt tart itt az ország, kik azok akik folyton megszavazzák jóakaróinkat.

2022. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is van autóm, attól még kényelmi dolognak tartom. Akkor mi van töki?
2022. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

#18

Még jó, hogy egy szót sem ejtettem az üzemanyagról. Mi már megoldottuk a dolgot, vettünk egy 4L/100km fogyasztású autót, így a napi bejárás 3000 forintba kerülne 800 forintos ár mellett is (ma már ennél lényegesen kevesebb, 720 forint körüli a piaci ár), amiből 1650-et fizet a cég.

És mielőtt belekötsz, közelebbi munkahely nem opció, egyszerűen nem fizetne eleget a hitelhez. Albérletbe pedig nem megyünk vissza.

2022. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Beviz Elek ***** válasza:
0%

#19 #20

Jó lenne nektek ha MZP nyert volna, ő legalább nem a szakadékba vezetné az országot. Sajnos aluliskolázottak vagytok és soha nem fogjátok megérteni.


#22

Inkább vegyen olyan helyen 1 házat ahol meg tudja oldani a problémáit. Miért mindig mástól kell várni hogy mindent megoldjon helyettünk?


#31

Meg kell nézni a saját lehetőségeidet és olyat kell választani ami belefér. Ne várd már el hogy olyat választasz ami nem fér bele anyagilag és az állam fizesse a bejárásod felét.

Nekünk egy 70 éves ikerházra telt. Lehetett volna drágább, nagyobb, messzebb, de felmértük a lehetőségeinket és aszerint vettünk házat.


#36

Akkor ügyesen sarokba szorítottátok magatokat! Szép munka!

2022. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

#36

Mi lettünk volna azok? Akkor véletlenül sem a megfizethetetlen albérlet árak, vagy éppen a Budapest 35 kilométeres körzetében az átlag halandó számára megfizethetetlen lakásárak. Így kényszerültünk Budapest központjától 50 kilométerre, kedves előítéleteske.

2022. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

#37

Aluliskolázott lennék, az életképes szakmámmal, a piacképes diplomámmal, a jól prosperáló vállalkozásommal, amivel már az unokáim egzisztenciáját is megteremtettem?

Hát nem is tudom...

Szerintem, ha összemérnénk kettőnk iskolázottságát és úgy általában az életben elért eredményeinket, te nagyjából szenet nem hordhatnál fel nálam. (Ha már minősítgetjük egymás szellemi kapacitását...)

2022. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

39-hez utólag:


A megszólított 19-es voltam.

2022. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!