Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket lenne érdemesebb...

Melyiket lenne érdemesebb venni? Egy régi Suzuki Swift vagy egy hasonló korú, 20 éves Mercedes.

Figyelt kérdés
A Swift 250-320 közt van, a Merci 450-500 körül.

2022. aug. 17. 20:50
1 2
 11/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Erre a kérdésre megint nehéz válaszolni.


Mert nem mindegy, hogy A osztály (szigorúan nem az első szériából), gondolom B osztályt nem szeretnél ritka ronda egy jószág, C osztály, E osztály, S osztály, vagy valami SUV tetszene ML, GL széria, esetleg valami sport coupe, SLK.


Illetve az se mindegy mekkora távokat mész, dízel, vagy benzin, teljesítményből elég, ha mozgatja a kasztnit, vagy érzhetően oda lehessen vele lépni.


Szóval nagyon nem mindegy mi az igény.


De ha egy átlag C osztály 220D motorral ami a legkommerszebb, de az egyik legoptimálisabb választást nézzük, én olyan 2 milla alatt nem is nézelődnék. De ez is erősen évjárat függő, mert van a csúnyább kereklámpás, meg a szebb 2007-2008 környékétől lévő modell, azt inkább 3 milla fölött nézném.


De mint írtam, nem is feltétlenül a megvétele a horror a használt prémiumnak, egyszerűen van egy felár a fenntartás során.

Nyilván én nem véletlenül írtam, hogy német prémium fan vagyok, mert cserébe ad is többet mint egy hasonló korú nem prémium, de csak akkor, ha megkapja a törődést, különben egy örökké tartó xopórollert veszel.

2022. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Pl.

Mercedes-Benz E 240 Avantgarde, 2002-es évjárat,

Mercedes-Benz C 180 T, 1997-es évjárat

Mercedes-Benz C 270 CDI Elegance, 2001-es évjárat

Mercedes-Benc C 250 TD, 1997-es évjárat


ilyesmikre gondoltam. Amiket néztem, 450-500 ezer körül vannak árban.

2022. aug. 19. 16:41
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon max egy 800-at tudnék rászánni.
2022. aug. 19. 16:44
 14/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ha mindenképpen Mercedes a vágyad és nem lehet lebeszélni róla, ebből a keretből minél szerényebb modelt vennék, E osztály mindenképpen kilőve.


A C osztályból választanék valamit, ott meg tényleg látni kell az adott autót, hogy mennyire betegágy.

Ha nem értesz hozzá kérj meg egy autószerelő havert, vagy fizess inkább érte, de ilyen korú autónál még egy atombiztos technika is lehet egy rom.


Szóval, annyi tanácsot adnék, ebből a korból A osztályt semmiképpen ne... C osztályt is csak hát... na mindegy, ha ez a vágyad úgysem beszél le senki, ismerem az érzést.


A lényeg, vigyél magaddal egy szerelőt, hogy ne rossz szájízzel távozz a Mercedes márkától.

2022. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!