Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm eszi az olajat. Meg...

Az autóm eszi az olajat. Meg lehet állapítani a motor szétbontása nélkül, hogy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Elvittem már két helyre is de csak himeltek hámoltak de nem mondták meg mi a baja csak annyit hogy sokba kerülhet és nem biztos, hogy érdemes megcsinálni. Tudtok segíteni, hogy mit ellenőriztessek?
2010. szept. 23. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mondjuk egy márkát nem árthatna írnod meg egy típust + az autó korát.


Sok oka lehet ha fogy az olaj, akár egy tönkrement tömítés miatt is elfolyhat, ..


Ilyen kóklerszerelökhöz meg ne vidd akik csak találgatnak mert 100% hogy át leszel verve!


Egy profi már a motor hangjából, és a műszerek értékeiből alkatrészre pontosan megmondja hogy hol a probléma!

2010. szept. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amugymeg kezdetnek próbálj meg 15W-s olajat, meg írd már le a típust, az uzemagyagot, meg hogy karbis vagy injektoros é, másképp senki nem fog tudni érdemben válaszolni..
2010. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1995-ös Opel Astra. A motor 16 szelepes, benzines, x16xel.

Tudom, hogy ez típushiba azért mégis túlzás, hogy ha egy kicsit gyorsabban megyek vele vagy nagyobb fordulaton használom nagyon fogy az olaj. Máskor meg szinte semmi nem fogy.

2010. szept. 24. 06:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Hány liter / hány kilométer?

Mert 1000 KM/ 1 liter még normális.

2010. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pontosan 1 litert eszik 1000 kilométeren. Mi lehet a magyarázata annak, hogy akár 300 kilométert megyek anélkül, hogy csökkenne az olajszint, aztán meg megyek vagy 50-60 kilométert és akár 3-4 millimétert is csökken.
2010. szept. 24. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Tömítés!

De ha eszi az olajat erős gyanú hogy a motort fúratni kell!

Minél előbb!

2010. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
vagy megeshet hogy csak gyűrűzni kell
2010. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek a munkák kb mennyibe kerülhetnek?
2010. szept. 24. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:

az összes Opel hajlamos az olajfogyasztásra. Fél liter/1000km még nem probléma. Azért eszi mert az Opeleknek hamar elkopik a dugattyúgyűrűje és átereszti az olajat az égéstérbe. Lehet hogy csak gyűrűzni kéne, persze az se kevés pénz, de ha fúrni is kell a hengert, akkor az már százezres nagyságrend és ilyen esetben már meg is szokták csapágyazni. Szóval nem 2 Ft és szerintem inkább add el és vegyél egy olyat ami nem eszi az olajat. Franciák nem eszik, az tény, bár azokon meg más a szar. Talán valami újabb Japánt vennék.

szerelő

2010. szept. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy Daihatsum, Applause 1.6-os volt és ha átlagosan mentem vele 1000km en nagyjából 5-6 deci olajat küldött be. Namármost egyszer-kétszer lementem vele pályán 170-180km/h körül Tatabányára meg vissza, összesen 130 km alatt bedobott majd fél litert, de 4 decit biztosan. Nagy fordulaton, terhelésen persze hogy sokkal több olajat eszik az amúgy is kopott motor. Fél év után eladtam a kocsit, megcsináltatni egy vagyon lett volna :)
2010. szept. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!