Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm eszi az olajat. Meg...

Az autóm eszi az olajat. Meg lehet állapítani a motor szétbontása nélkül, hogy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Elvittem már két helyre is de csak himeltek hámoltak de nem mondták meg mi a baja csak annyit hogy sokba kerülhet és nem biztos, hogy érdemes megcsinálni. Tudtok segíteni, hogy mit ellenőriztessek?
2010. szept. 23. 23:21
1 2
 11/13 vaszily katalin válasza:
opel.1,6-osklasik 8 éves alig tetünk meg vele egy ut során 200km ert.szoval vidékre meg visza.és megevet fél liter kb olajat.ezis lehet dugatyu hibás?köszönöm.
2014. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
1.6 Turbo Diesel.Golf II az autóm márkája.
2015. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 jancsiur válasza:
Tudom nem mai már a téma de a későn olvasóknak írom eszi az olajat otthoni próba meg oldás ha 5w olaj van a motorba és eszi akkor 10w vagy 15w de nagyon kopott a motor akkor 20w, de 5w helyet ne tegyünk 20w. De nem garantált hogy megáll a fogyás. Ami lehet az olaj lehúzó gyűrű kopásának hibája vagy szelep szár szimering. ha gyűrű akkor ami kel hozzá egy garnitúra gyűrűsor(4 henger 1 garnitúra) 1db henger fej tömítés olaj teknő tömítés olaj,olaj szűrő hajtó kar csapágyat ilyen kor nem szoktak cserélni de nem szabad fel cserélni őket mert azok a helyükre vannak be kopva.Hengerfej le olaj teknő le hajtó kar dugattyúval ki gyűrű csere(2 kompresszió és olaj lehúzó gyűrű van rajta)össze szerelés fordítót sorrend beállítás.Ha furni kel a motort akor az már nem biztos hogy megéri érdemes másikat nézni bele vagy eladni ha öreg az auto akor bontoba leadni(100ft értékű autonál rá költenni 150eft kinek éri meg, mert utána is csak 100eft ér majd) az autot de ha eladod akor a mási tulajt szopik majd vele. Szelep szár szimeringnél hengerfej le szétkel szedni a hengerfejet szelepszár szimeringeket kicserélni szelepeket át nézni zárnak rendesen himbák hirdotőke stb. Nem azért írtam le hogy otthon neki álljatok de nagyjából képbe legyetek ha szerelő valamelyiket meg említi és meg tudjátok nézni a netten az anyag árakat ha erre kerül sor menyi be fájna mert ha a szerelő az 5eft hengerfej tömítést akcióba csak neked mert hát ismer 20 eft ért vette akkor tud hogy mi van.Én meg szoktam venni a mi kel hozzá és úgy viszem a szerelőhöz és csak munkadíjat fizetek szerelőt olyat válasz akinek jó munkája van mert lehet hogy 10eft olcsóban csinálja meg de trehány.A nagy műhely se mérvadó de azért ne a hátsó udvarban szereljen.Ha a szerelő vesz meg valamit akor a régit elszokla kérni mert azal igazolja hogy ki cserélta és csak nem rá mondta. Anyag vásárlásnál nettes autós boltokban márka-évjárat-üzemanyag-motorkód alapján vásárolok lehet tőlük segítséget kérni online vagy telefonon ha nem tudsz valamit segítenek én a lakhelyemtől kb 350km lévő autós boltból vásárolok ha kel valami, pl.:vezérlés és vízpumpa cserénél (nekem egy öreg 13 éves vw bora 1.6 16v van) így is 25eft-ot spóroltam és még a lakásból sem mentem ki a szerelőm is csodálkozot hogy olcsóban vásároltam mint ö aki le van szerzödve
2016. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!