Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmúlik a vezetéstől való...

Elmúlik a vezetéstől való félelmem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


B kategóríás jogosítványom csinálom. A tegnapi nap volt a 10-11. órám, amelyen országúti vezetésre mentünk. A 2 óra alatt 96 km-ert tettünk meg. 95%-ban 90-es tempót kellett tartani. Előzésre sosem volt lehetőségem, hiszen rajtam kívül senki sem tartotta a 90-et. Viszonylag volt forgalom, és mindig, amikor már a tükörből láttam, hogy előznek, kb. görcsbe rándult a gyomrom ( főleg akkor, amikor láttam, hogy szemből jönnek). Úgy érzem ennél a "nagy sebességnél" nem tudom még a távot felmérni, így ezeknél az eseteknél vissza vettem a gázt, amit az oktatóm nem díjjazott. Eddig a városi vezetésnél gyakran féltem attól, hogy elsőbbség adásnál nem a fékre, hanem a gázra lépek, vagy nem tudok megállni. Ez a félelmem kezd enyhülni, viszont az országúti után most újabb félelmem lett, és nem tudom, hogy mitévő legyek...


Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan győzzem le a félelmemet, illetve arra is, hogy ne görcsöljek rá a vezetésre.

Több helyen is olvastam, hogy elvileg majd a km-ek után egyre jobb lesz, de hátha valakinek bevált más is.


Köszönöm előre is. 25 F


2022. aug. 25. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Többet kellett volna rutinpályázz. Az csak abból áll, hogy mész és megállsz, és akkor jobban megszokod a pedálokat. De 10 óra még nagyon semmi,ajd jobb lesz.
2022. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

Amikor készséggé válik a padálok, az index és a kormány kezelése, akkor vélhetően a félelmed is elmúlik.


Ha nem, akkor inkább hagyd a fenébe.

2022. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem ez nem a 10-11. óra körül múlik el a többségnek. Oktató mellett a végén már nem igazán féltem (mondjuk én nagyon sok órát vezettem oktatoval), aztán utána egyedül meg volt kb 2-3 hónap, amikor nem féltem.


Mondjuk ha megelőznek, azon semmi félnivaló nincs, hadd menjen, aki menni akar. Én sokat vezetek országúton, de nem szoktam 90-95-nél többel menni, és igen, meg szoktak előzni. Nyugodtan, inkább elozzon meg, mint jöjjön a seggemben kilométereket.

Én nagyon nem szeretek előzni, csak a munkagépeket szoktam, vagy ha valaki tényleg nagyon lassan megy előttem, és tényleg csak akkor, ha úgy érzem, tényleg biztonsággal meg tudom tenni.


A stressz meg valóban akkor múlik el, amikor az embernek ugyanúgy nem kell gondolkodnia a vezetésen, mint a járáson, vagy az íráson, csak csinálod.

2022. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a jogsi megszerzése után pár évig vezettem, szerettem is vezetni, szerintem nem is csináltam rosszul. Mondjuk, mások szerint sem, mert a tesóm elengedte velem a kislányát egy hosszú útra.

Aztán eladtam az autót, és kihagytam kb 10 évet. Ezalatt semennyit sem vezettem. Amikor pár éve újra autót vettem, és elkezdtem vezetni, országúton eleinte a kb. 80-as tempót éreztem biztonságosnak! Ha gyorsabban mentem, kezdtem elbizonytalanodni a kocsi uralma felett. Így hát egy darabig 80-nal vezettem. Kb. egy hónapig tartott, de nem kellett mindennap városon kívül is mennem.

Utána elmúlt, és most már néha azon veszem észre magam, hogy túl gyorsan megyek, és visszaveszek a gázból. Megszűnt az átmeneti bizonytalanság, ahogy újra rutinom lett.

Remélem, az oktatód tudja, mit csinál, és azért presszionál, hogy megszokd a sebességet. Egyrészről, most nagyobb biztonságban érezheted magad, amíg melletted ül, hiszen neki is vannak pedáljai, szükség esetén közbe tud avatkozni, másrészt viszont én sem azáltal nyertem uralmat a kocsi felett, hogy magamra erőszakoltam a bizonytalanságot okozó tempót, hanem azáltal, hogy a biztonságosnak érzett tempóban vezettem, és idővel jött meg a biztonság érzete a magasabb sebességben is.

De az a gondolat mindenképpen segíteni tud, hogy az oktatódnak is vannak pedáljai, és nagy-nagy rutinja a rutintalan tanulókkal való vezetésben.

2022. szept. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akit érdekel:


Azóta Decemberben sikeresen levizsgáztam és azóta 12.000 km-ert vezettem. Akkor múlt el a félelmem, amikor már egyedül levezettem pár 100 km-ert. :) Utólag belegondolva attól stresszeltem a leginkább, hogy volt mellettem valaki (oktató), aki csak a hibáimra koncentrál.


Azóta napi 100-120km megyek és imádom. :)

2023. ápr. 28. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!