Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegen miert hangosabb a motor ?

Hidegen miert hangosabb a motor ?

Figyelt kérdés

Kia Sportage 1.7 crdi röl van szó.

75 000 km van benn .

Es hideg inditás után elég hangos a motorja , nem hallok csattogást csorompolést semmi ilyesmit csak egyszeruen hangosabb . Üzem hömérsékleten elmúlik.

Lehet valami probléma vele ?



2022. szept. 18. 07:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 Fú a második részét el sem olvastam a válaszodnak, csak most. Az sem sokkal jobb...


A lánc igenis csörög és hangosabb a szíjnál. Ugyebár megint csak hidegen, SŰRŰ olajnál. Az egyes láncszemek mozgása, illetve ahogy végigsúrlódnak a vezetőkön és lánckerekeken, hangot adnak ki. Fém a fémmel (illetve műanyaggal) érintkezik, még szép, hogy hangot ad ki, főleg hidegen, de még üzemmeleg motornál is egyértelműen lehet hallani. Nem fog hangosan csörögni, de ha kellő odafigyeléssel belehallgat az ember a motortérbe, akkor nyilvánvaló a hangja és egyértelműen megkülönböztethető a szíjas motoroktól.


"De én annak adnék vagy 300 ezer kilométert alsó hangon"


Halló, 1990 hívott, azt üzeni hogy le vagy maradva egy bő 30 évvel. Már régen nem terveznek 300 (vagy több) ezer kilométerre autókat. Már az is csodaszámba megy, ha maga a blokk elfut annyit, azt meg remélem nem kell magyarázni, hogy a láncot nem örökéletre tervezik. A mai vezérműláncok már nem azok a vaskos többsoros láncok, mint régen, hanem konkrétan mint egy biciklilánc. Vékony, egysoros, gyenge. Még a masszívabbakat is olyan 150-200 ezerre értékelik csak, de az egysoros bicikliláncokat, mint például a Volkswagen láncai pár évvel ezelőttről, már eredetileg is csak 120 ezerre volt írva és még utána ráadásul kiderült, hogy annyit sem bír és csökkentették a gyári előírást 90 ezerre. Igen, 90 ezres csereperiódus egy láncnak, üdv a mai világban, jó hogy jöttél.

2022. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Na jó akkor még most tudjuk le azt a beszélgetést..."


Hadd ne kelljen már nekem elnézést kérnem, mert helyesen használom a műszaki kifejezéseket, és tudom mi a különbség a sűrűség és a viszkozitás között. Ha szerinted ez az, ami hülyeség, akkor inkább művelődj egy picit. Ne haragudj, de cseppet sem érdekel mennyire irritál téged, amíg én vagyok az, aki helyesen használja a szakkifejezéseket.


"A lánc igenis csörög és hangosabb a szíjnál. Ugyebár megint csak hidegen, SŰRŰ olajnál. Az egyes láncszemek mozgása, illetve ahogy végigsúrlódnak a vezetőkön és lánckerekeken, hangot adnak ki..."


* nagyobb viszkozitású ;) De ha nekem megmondod az autó mellett állva egy alapjáraton ketyegő dízelmotorról, hogy láncos, vagy szíjas vezérlés van benne, megemelem a kalapom. De minden bizonnyal itt is az én képességeimmel van probléma, bár szerényen fenntartom a jogot hogy kijelentsem: nem lehet kívülről, hang alapján megmondani, hogy szíjas, vagy láncos motorról van szó, ha nincs szétkopva a lánc, aminek egyértelmű, jól hallható hangja van (tudod, nem olyan rég éppen te érveltél az életszerű megközelítés mellett, aminek nem része, hogy járó motorral hallgatózol a motortérben).


A fröcsögés többi részére javaslom, olvasd már el a mondandom teljes egészét, picit konkrétabban: "(vagy amilyen csereperiódus a szervizkönyvben van)." A többire nem is reagálnék, mivel nincs köze a témához, és szimplán előítéletekre alapszik.

2022. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
240 000 nél irja a lánccseret a szervizkonyv , és elvileg az auto majd ki fogja irni h cserelnem kell. Arra voltam igazabol kivancsi h van e valami jellegzetes hangja a lancos vezerlesű autóknak.
2022. szept. 18. 12:49
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van, akkor nincs. Ha valamiért laza a lánc, akkor hallható valami hasonló kerepelő hang: https://www.youtube.com/watch?v=FwjvUygqL-U
2022. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!