Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg akkora szégyen, ha...

Tényleg akkora szégyen, ha valaki nem vezet autót?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és nemrég kezdtem el órákat venni, mert mindenki azt mondja, hogy sose tudhatom, mikor lesz szükségem jogsira, de kényelmetlenül érzem magam a volán mögött, szabályosan félek tőle. Frusztrál, hogy sok mindenre kell koncentrálni egyszerre és persze a tény, hogy ahol nagy valószínűséggel élni fogok, az autó fenntartása igen drága és elég nélkülözhető is mellesleg. Egyébként sok mindenben tehetséges vagyok, világ életemben kitűnő tanuló voltam gond nélkül (ne vegyétek dicsekvésnek, nem annak szánom), de a vezetés gondolatától valahogy görcsbe rándul a gyomrom. Tényleg kevesebbnek tartanának az emberek, ha ebben nem lennék sikeres és inkább a tömegközlekedést választanám?

2022. okt. 1. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem szégyen. Az inkább a szégyen ha valaki úgy vezet hogy nem kellene.
2022. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Van sok ember, aki nem vezet, esetleg még jogsija sincs.

Pl. Női rokonom 35 körül szerzett csak jogosítványt, és azóta is általában a férje vezet, ha mennek valahová. Autójuk sem volt sokáig.


Férfiként hátrány lehet párkeresés szempontjából, nőként ezen sem nagyon kell aggódnod.

2022. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem szégyen, viszont jól jön egy gyerekes családban, ha legalább az egyik szülő magabiztosan tudja vezetni azt. Azért érdemes fiatalon megcsinálni, hogy ne két gyerekkel a hátsó ülésen kelljen rutint szerezni. Tömegközlekedés is jó Budapesten, de egy vidéki városban kb. nincs, mit csinálsz, ha éjszaka orvoshoz kell menni például, vagy leszakad az ég, de el kell jutni melóba-iskolába? (Persze minden megoldható, nekünk 20 éves koromig nem volt autónk, babakocsival három gyerekkel vonatoztak szüleim a Balatonra, de autóval könnyebb.
2022. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
92%

Nem szégyen, de ha rám hallgatsz erőlteted egy kicsit a vezetést és megszokod.

Sajnos én későn tanultam meg vezetni (35 évesen), talán egy fél évig vezettem hébe-hóba, de kerültem a volán mögé ülést, olyannyira, hogy aztán el is maradt a dolog. Ma már(10 év elteltével) nem tudom tudnék-e még vezetni, de nagyon bánt a dolog, leginkább az a része, hogy nem tudok segíteni bizonyos helyzetekben és kiszolgáltatottabb vagyok. Egyébként 3-4 hasonló problémával küzdő közeli ismerősöm is van, szóval annyira nem egyedi a helyzet.

Ha teheted erőltesd egy kicsit a dolgot még most, meglátod, menni fog!

2022. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem szegyen. Ha nem érzed késznek magad rá, hagyd nyugodtan! Később is bármikor meg lehet csinálni. Nálunk pl. fel sem merült 18 evesen, budapestiként, csak 10 evvel később csináltam meg, amikor úgy változott az elethelyzetem, hogy idővel már úgy tűnt, elonyt jelent majd. Én 1 evvel előbb álltam neki, mint a várható változás, utolsó percre nem érdemes hagyni.
2022. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
5 4-nek: bármikor lehet gyakorló órákat venni, több ismerősöm is csinálta, akiknek hosszabb ideig nem volt lehetőségük vezetni. (Különösen, akiknek fiatalon a szüleik erőltettek, aztán persze nem volt autó, amin igazi rutint szerezhettek volna) Én direkt azért hagytam későbbre, hogy ne az legyen, hogy papirom van ugyan, de nem merem használni. Nagyon szeretek vezetni.
2022. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2022. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp megéri végigcsinálni. Az, hogy utána nem fogsz X ideig vezetni, nem ritka eset, nagyon sokan vannak, akik megcsinálják a jogosítványt, de az ötezredik kilométerük csak 10 év múlva lesz meg. Ez lehet azért, mert nem szeretnek vezetni, nincs autójuk stb, nem számít. Ha az élet úgy hozza, hogy szükség lesz a vezetésre, nem mindegy, hogy csak gyakorolni kell majd, vagy nulláról megcsinálni az egészet munka, család stb. mellett.
2022. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem szégyen, csak ma az emberek tárgyakban mérik a tudományukat és a gazdagságot mások előtt.
2022. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Senkit nem érdekel, de való igaz, hogy bármit hozhat az élet. Oké, tiniként, érettségi előtt egy jóbarátok féle manhattani életről álmodozol, de ki tudja mi lesz. Másfelől, vezetni, közlekedni normális keretek között nem egy nagy tudomány. Aki igazából nem tudja megtanulni, az elgondolkodtató lehet egy munkáltatónak bizonyos esetekben (mennyire is tudja összetett folyamatok között megállni a helyét)
2022. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!