Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hét múlva forgalmi vizsgám...

Egy hét múlva forgalmi vizsgám lesz. Valami jótanács?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek nagyon oda?


Pár hibám:

- néha elfelejtem 2-be tenni kanyarodáskor, így néha 3-ban sikerül a művelet

- sárgánál bizonytalan vagyok h még átmenjek gyorsan vagy már inkább megálljak

- jobbra kanyarodáskor nem mindig húzódok az út széléhez.


Ezen kívül mire figyeljek még nagyon oda? Saját tapasztalatokat is várok.

Előre is köszi a válaszokat.


2010. szept. 27. 08:49
 1/8 anonim válasza:

amikor megjött a vizsgáztató kezet nyújtottam ahogy illik hogy bemutatkozzam, oktatóm jó hangosan: nem pacsizunk a vizsgabiztossal!!!

(a tapló mindenit, mindegy, én legalább udvarias voltam, a vizsgabiztos nem is nyújtott kezet. nem akartam elmagyarázni hogy IDEGENEKNEK nyújtunk kezet mert ez egy formális üdvözlési forma)


saját tapasztalat: hajlongj, mint egy hülye, visszapillantótól visszapillantóig, hogy lássák. nekem szólt az ipse, (hátul ült középen kalapban a vizsgáztató), hogy nem néztem a tükörbe, én mondtam hogy "de igen, de a maga fejétől nem látni semmit"

és mondta hogy köszönjük, húzódjon félre, és pá-pá


2.-ik vizsga: parkolásból kiálltam egy kis utcában, ugye jól kihajoltam, hogy nem jön-e autó, sehonnan, addig koncentráltam meg hajlongtam, míg elfelejtettem az indexet...


mondjuk nekem az oktatóm tényleg baorm volt, pl kiabált, hogy spóroljak a benzinnel meg ilyenek...


...sajnos azóta sincs jogsim, de majd egyszer lesz!

:-)


28/N

2010. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem néztem a tükörbe, én mondtam hogy "de igen, de a maga fejétől nem látni semmit"


ez nagyon nagy :DDDD

2010. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szép dolog az őszinteség, de azért vizsgán én inkább lapítottam xD Ők meg szépen végigröhögték az utat és kitárgyalták a ,,Rátóti legényanya" c. film össze poénját.. a végén már nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Lényeg a lényeg az én vizsgámon jól elbeszélgettek. Időnként lemaradt az index, de hál. istennek csak parkolóban vagyok feledékeny... Illetve zebrákon forgalmi órákon rendszeresen előzgettem a bringásokat... mindig ott volt a bringás, ahol zebra is volt... Már az elején kattintsd fel a lámpát így az út további részére arról is le van a gond. És lehetőség szerint próbálj mindenre figyelni. Ez csak egy vizsga, de ha megkapod a jogsid, akkor a való életben már nem lesz ott senki, hogy megakadályozza, ha hülyeséget csinálnál.
2010. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Na igen, vigyázz a beugrató kérésekre!

Az én vizsgám alatt kettőt is kijátszott ellenem a vizsgabiztos...

Előszőr azt mondta, hogy a köv utcára forduljak be. Persze behajtani tilos tábla volt az utcán, így nem is fordultam be. Kérdezte miért nem fordultam be? Mondom behajtani tilos tábla, csak mosolygott és bólintott egyet.

A következő "trükkje" az volt, hogy húzódjak le oldalra és álljak meg. Ezt se tettem meg mert megállni tilos tábla volt.. Szerencsére sikerült.

Nem ijesztgetni akartalak, és remélem te nem ilyen fifikás vizsgabizost kapsz!

Sok sikert a vizsgához, és utána meg balesetmentes vezetést kívánok!

2010. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! A vizsgabiztos ilyen utasításokat nem is adhatott volna így ha esetleg meghúzott volna, akkor simán mehettél volna bejelenteni és az embert nagy valószínűséggel ki is rúgják... Csak és kizárólag annyit mondhat, hogy ahol lehet forduljon balra/jobbra illetve, hogy: keressen megálló helyet...


Kérdező! Ha csak a legkisebb gyanú is felmerül benned vizsgán, hogy a vizsgabiztos csak szívatni akar, akkor egy esetleges sikertelen vizsga után jelzed az oktatódnak és ő tudja mi a teendő. A bibi csak ott van, hogy legközelebb 2 vizsgabiztost ültetnek be mögéd...

2010. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
JÓ TANÁCS: VEGYÉL MÉG VAGY 60 ÓRÁT VEZETÉSBŐL ÉS HA BIZTOSABB LESZEL A DOLGODBA AKKOR MENJ VIZSGÁZNI, MINDENKI ÉRDEKÉBEN!!!
2010. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem gondolnám h emberi életeket veszélyeztető hiányosságaimat írtam le a kérdésben, de köszönöm szépen a tanácsodat! :-)
2010. okt. 5. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Hibáid következményei lehetnek:

- Kanyarodáskor szükséged van (mármint a motornak) erőtartalékra, ilyen sebességnél a 3-as kevés így nem tudsz lendületesen haladni. Ez zavarhatja a mögötted haladót aki nem számít arra hogy nem dinamikus a haladásod és türelmetlenségéből adódóan beléd száll(vannak ilyenek), vagy egy általad észlelt vészhelyzetet nem tudsz időben magad mögött hagyni mert a 3.-ban nem húz úgy a jármű mint 2.-ban

-Ha a sárgánál tétovázol akkor jó esély van balesetre.Hogyan? A mögötted haladó nem biztos, hogy téged figyel, hanem a lámpát és ha ő úgy látja, hogy még belefértek, te pedig úgy döntesz, hogy fékezel akkor csatt lesz a vége. Esetleg dinamikus haladásnál nyomsz egy satut a sárga miatt,akkor is beléd szállhatnak hátulról.

-Ha nem húzódsz ki az út szélére kanyarodáskor, akkor a hülye motorosfutár nem tudja mit akarsz és jobbról előz meg, akkor te tuti ráhúzod az autód. Igaz nem te leszel a hibás de ő megsérül és az autód is összetörik. Vagy rád dudálnak, mert a mögötted haladó nem tud elsietni melletted balról ezért te ideges leszel és nem tudsz így odafigyelni a vezetésre, ami újabb veszélyhelyzet teremt

Autóval közlekedni veszélyes üzem, tehát csak óvatosan.

2010. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!