Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lenne az autóm?

Hengerfejes lenne az autóm?

Figyelt kérdés
Fél éve vásároltam egy G Astrát sima 8szelepes. Látszott, hogy volt már hengerfejes, mert a kiegyenlítő fala tiszta mocsok volt, de a fagyálló szép rózsaszínű benne. 2 hónapja azért vettem bele új tartályt. Most megint kezd ez a barnás mocsok a falára rámenni. De a fagyálló szép tiszta belül. Lehet, hogy amikor hengerfejes volt, nem mosták át a hűtőrendszert és így kicsapja a tartály falára? Mert a motor nem melegszik túl sohasem, olajbetöltő sapka is hosszabb táv után tiszta. Olajból meg a 4ezer km alatt max 1-2decit kellett rátölteni. Erő megvan a motorban. Ez csak úgy feltünt nekem. Annyi hogy minimálisan tűnik a fagyálló belőle, de inkább csőre tippelnék, mert 2ezer km alatt/tartály csere óta/ max fél- 1dl-t kellett rátöltenem.
2022. okt. 9. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Hűtőradiátor volt cserélve? Lehet érdemes volna, szép súlykülönbség tud lenni egy új, meg egy használt között a sok lerakódás (rozsda) miatt.
2022. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálam még nem, előző gazdánál viszont nem tudom. Mert sokan elkezdtek variálni, hogy ez hengerfejere utaló jel. Szerintem meg az át nem mosott hűtőrendszerben keringő trutyit látom ott.
2022. okt. 9. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább az át nem mosott rendszerre gyanakodnék, ha olaj úszna a kiegyenlítőben, vagy erős benzin szag dőlne onnan, inkább az volna a hengerfejes sztori. A hűtőben, csövekben lerakódott rozsda az nem.
2022. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Levennéd a hengerfejet, és egy pálcával belekaparnál a motortömb vízterébe, sírvafakadnál. Több centi mély rozsdás dzsuva az alján.

Ha normálisan lenne cserélve minden autóban a fagyálló, még gyári állapotban lenne a víztér.

Slaggal lehet átmosni, de vagy 80 liter nagynyomású vízzel. Ami meg kijön belőle, azt nem köszöni meg senki. 1x csináltam, el is küldtek a mamámba.

2022. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na akkor megnyugodtam.
2022. okt. 10. 09:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=s--5ft5YiHg


Érdkességképp rakom be, hogy többszöri átmosás kell, hogy tiszta legyen.

13:34-től, hogy milyen pár átmosás után.

2022. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat.
2022. okt. 12. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!