Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz, hogy az Alfások...

Tényleg igaz, hogy az Alfások köszönnek és villantanak egymásnak az utakon vagy ez csak egy PR-os romantikus városi legenda?

Figyelt kérdés

Tudtommal az Alfa azért ennyire idealizált, mert "szenvedélyesen" olasz (egy első kerekes autó minden csak az nem, de ne menjünk bele) illetve van stílusa és legtöbben hobbiautóként tartják.


Nos, én reggel 6:40-kor szoktam munkába indulni, tehát elvileg az utakon sima melóba igyekvő sofőrökkel futok össze az utakon nem pedig benzingőz rajongó márka nagykövetekkel.

Az utam során (vidéki országút) min. 5 Alfa-t szoktam látni, amiből három egy tipikus kosztümös, dekoratív nőcike által vezetett Giulietta, 2 meg valami szakadt 147-es meg 159-es amit egy huszonéves suhanc vezet.


Nem tudom, hogy ők minden reggel köszöngetni meg üdvözölni szokták egymást az utakon, de elég szürreális lenne nekem, ahogy a lakótelepi melós gyerek köszön vagy villant a széthullóban lévő 147-esével a csinos, szőke marketing/számviteli osztályvezető nőnek ahogy suhan a Giulietta-javal vagy a Stelvio-jával szalad - hátul gyerekkel - az iskolába.



2022. okt. 22. 10:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%

Lehet, én általában pont leszarom hogy a velem szembe jövő milyen kocsiban ül.

Szal ha alfám lenne kb. akkor is.

2022. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem, össze kevered őket a motorosokkal.
2022. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb alfás köszön egymásnak a mai napig.
2022. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
70%
Alfa Romeo?
2022. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Én meg úgy tudom, hogy nem köszönnek egymásnak az utakon? S hogy miért nem? Hát azért, mert már reggel találkoztak a szervizben!
2022. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Igen, tényleg működik a dolog, tapasztaltam. Alfában ülve kb. 10-ből 8 szembejövő Alfás köszön (villant vagy int), a 9. nem figyel, a 10. pedig Alfa 147, akinek nem azért van Alfája, mert szereti, hanem azt sikerült venni.
2022. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen az alfások állandóan köszönnek.

Továbbá a chopperes bikerek, azon felül a kék bukósisakos babettások, és a lejárt műszakis daciások is.

Mert mind romantikusak.

Bizony!

2022. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak az alfásra igaz. Én akármikor összetalálkozok olyannal aki Fiat Bravot vezet mind köszön. Ha mégsem akkor általában nagymama vezeti :D
2022. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az alfások tényleg hajlamosak erre, ha már sz*rt vezetnek, legyen egy kis örömük. Motorosok is intenek vagy biccentenek, bár én robogósnak nem szoktam, csak ha ő kezdeményezi, illetve mondok jobbat, Írország olyan hangulatos és pici, hogy ott nagyvárosokon kívül még annak is külön jele van, hogy hány ujjadat emeled el a kormányról attól függően hogy családtag, barát, ismerős vagy teljesen ismeretlen jön szembe, függetlenül attól, hogy ki mit vezet.
2022. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem csak az alfások. A kisebb gyártási számú, ritkább, veterán stb. autók tulajdonosai is köszönnek. Régen már volt egy "köszönős" autóm (Fiat 850), most is olyan van, pedig érdekes módon nem egy klasszikus típus. Talán az erős fb klubélet is hozzájárul.
2022. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!