Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz, hogy az Alfások...

Tényleg igaz, hogy az Alfások köszönnek és villantanak egymásnak az utakon vagy ez csak egy PR-os romantikus városi legenda?

Figyelt kérdés

Tudtommal az Alfa azért ennyire idealizált, mert "szenvedélyesen" olasz (egy első kerekes autó minden csak az nem, de ne menjünk bele) illetve van stílusa és legtöbben hobbiautóként tartják.


Nos, én reggel 6:40-kor szoktam munkába indulni, tehát elvileg az utakon sima melóba igyekvő sofőrökkel futok össze az utakon nem pedig benzingőz rajongó márka nagykövetekkel.

Az utam során (vidéki országút) min. 5 Alfa-t szoktam látni, amiből három egy tipikus kosztümös, dekoratív nőcike által vezetett Giulietta, 2 meg valami szakadt 147-es meg 159-es amit egy huszonéves suhanc vezet.


Nem tudom, hogy ők minden reggel köszöngetni meg üdvözölni szokták egymást az utakon, de elég szürreális lenne nekem, ahogy a lakótelepi melós gyerek köszön vagy villant a széthullóban lévő 147-esével a csinos, szőke marketing/számviteli osztályvezető nőnek ahogy suhan a Giulietta-javal vagy a Stelvio-jával szalad - hátul gyerekkel - az iskolába.



2022. okt. 22. 10:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt Alfánk, tényleg intenek, kedves dolog.
2022. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Az alfások kattanása túlmutat a szokványos autóbuzzuláson.
2022. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Már mint?
2022. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#12-nél a pont!
2022. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Pontosan miben mutat túl?
2022. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem én írtam de megpróbálom megmagyarázni.

#12. bizonyára arra gondolt, hogy ha már valaki egy ilyen rövid életű, nehezen szerelhető, és extra karbantartási igényű autót vásárol, akkor boldogan villog/integet az utakon, mert látja, hogy nem csak ő nyúlt bele a "langyosba".

Magyarul, üdvözli a sorstársakat.

Egy autószerelőnél ugyan ez a vélemény nyilvánítás, sokkal több kisípolással jár amikor meghallja hogy Alfa Romeo.

2022. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az Alfa egyetlen baja , hogy a Fiat fennhatósága alatt van. Azt meg valami fasz amerikai irányítja. Azaz mindent tönkretesz ami az olasz autógyártásban jó és szent.

Azért szeretik őket mert az átlagnál jobb kanyarképességekkel rendelkeznek, motorjaik kicsit mindig erősebbek , pörgősebbek, szebb hangúak az azonos motortérfogatú átlaghoz képest.

Tehát azért annyira nem szarok pl.: elég sok 20-25 éves Alfa 156 rohangál az utakon. A dízelek kifejezetten tartósak. Ugye az megvan, hogy az összes ma gyártott dízel autó az Alfa dízelmotor elvét használja!? Eléggé innovatív gyártó.

2022. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Senior Séf ***** válasza:
Csak érdekességképpen; 40 éve vezetek, noha nem hivatásszerűen. 4 éve minden autós köszönt a másiknak. 30 éve már csak az azonos gyártmányt vezetők, később csak a Trabantosok, aztán az is kikopott.
2022. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18

Ne haragudj, én sem vagyok mai gyerek, de ez így egyszerűen nem igaz. Nem köszöngettek eegymásnak az emberek, esetleg ismerősök,és busz- vagy teherautó sofőrök.

30 éve - sajnos - pont Trabantom volt; soha, senki nem intett (én sem).

Mint korábban írtam, egy 850-es Fiattal volt integetős élményem (80-as évek vége; tehát már nagyon ritkának számított), és most egy viszonylag ritkább terepjáró/SUV tulajaként integetünk.

2022. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1976 óta van jogosítványom, és napi szinten vezetek.

Nyugodt szívvel állíthatom: idegenek sosem szoktak egymásnak integetni/villogni.

2022. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!