Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jelezni kell a biztosítómnak...

Jelezni kell a biztosítómnak ha megváltozik a lakcímem?

Figyelt kérdés
Most vásárolt (használt) autóra kellene megkötnöm és jelenlegi lakcímem vidéki cím, de következő hónapban a budapesti albérletem lesz az állandó lakhely címem. A kérdés legfőbb oka, hogy Biztosítas pont hun 50 ezer forintos különbséget hoz ki rá a díjszámító.

2020. jún. 12. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a biztosítótól kérdezd meg.

Te valószínűleg az új bizti kötését nézted, most még nem fog változni.

Biztosítási évfordulónál, már viszont igen.

2020. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, kell, sőt új forgalmi is kelleni fog.

Szóval ezzel a költözés előtti autóvásárlással csináltál magadnak plusz pár. 10.000 Ft kiadást

2020. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2# És ha megvárom a névre vétellel az új lakcím bejelentésem akkor a kb 3 hét kihúzható? Vagy mire számíthatok ha úgy mennék be, hogy 3 hete vettem az autót..?
2020. jún. 12. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Átíratásnál semmi nem lesz, hiába léped túl bőven a határidőt, nem fognak szólni semmit.

Biztosításnál többe kerül a fedezetlen mapok utáni díj.

2020. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ha esetleg még azt megtudnád mondani, hogy ez kb mekkora összeg lesz??:D
2020. jún. 12. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Fejből nem tudom, a biztosítónál biztos meg tudod nézni, 500-1000 Ft/nap összeget szoktak írni egyesek, de nem tudom mennyire reális.

Egyébként nem lehet foglalózni a kocsit, aztán három hét múlva elhozni? Valamire hivatkozva? EL kell utazni vagy nem tudom, vagy akár megmondani az eladónak, hogy ez a helyzet

2020. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kösd meg most a biztosítást, aztán jelezd a biztosítónak, amikor változott a címed. Lakcímkártyát úgyis kell csináltatnod. Az új forgalminál bőven több lesz, ha három hétig fedezetlenségi díjat fizetsz. Nem fogja azonnal átárazni a biztosítást, de még ha igen, akkor azzal jársz jobban, ha most megkötöd. Jövőre meg megnézed évforduló előtt, lehet, hogy akkor másik lesz a legolcsóbb díjú...
2020. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!