Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kihez kell fordulnom, ha a...

Kihez kell fordulnom, ha a biztosítóm nem ismeri el a KGFB-m felmondását?

Figyelt kérdés
A felmondás időben beérkezett hozzájuk faxon! Mi a teendő, ha egyszerűen nem hajlandóak "elengedni"?

2015. ápr. 28. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kezdetben lebegtessed meg előttük a fax visszaigazolást!
2015. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el nekik E-mail-ban a fax másolatát. Jól látszódjanak a dátumok. Vagy vidd be nekik személyesen, másolják le, de az eredetit ne hogy ott hagyd náluk!
2015. ápr. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mire hivatkozik a biztosító?
2015. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra, hogy amikor faxoltam az ünnep volt, és csak másnap dolgozták fel a felmondásomat ami már 30 napon belül volt. Közben kötöttem Új kötelezőt másik helyen, fizettem is, zöld kártya is jött. Most pedig jött email hogy törölték a szerződésemet mert az előzőt nem mondtam fel. Mindezt a felmondás után 1 hónappal... Szóval az alkusz rendszerében a régi kötelezőm mellett az áll, hogy az ügyfél meggondolta magát, az új (törölt) szerződés mellett pedig az, hogy nem mondtam fel az előzőt. Szerintem most se itt se ott nem vagyok, vagy nem értem. Be kell mennem mindenkihez. Érti ezt valaki? Mi az, hogy ünnep volt a beérkezés napja? 30 napról ír a törvény, nem munkanapról.
2015. ápr. 29. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
ja, hogy utolsó pillanatig vártál vele? Ki kell számolni, ha igazuk van, akkor megszívtad.
2015. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát így sikerült. Az évforduló napját nulladiknak számolva a 30. napon faxoltam. Az hogy az Vasárnap vagy ünnep szerintem nem lehet indok mert nem 30 munkanapról szól a szabály.
2015. ápr. 29. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

a fax ebben az esetben azt igazolja, hogy te elküldted. mint a feladó vény a levélnél. Hiába adtad fel, ha nem vették még át.


Szerintem nekik lesz igazuk, de nem tudom biztosan.

2015. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez a postai példa azért nem jó, mert a fax nem napokkal később kézbesít, hanem kb rögtön. Tehát aznap tuti landolt náluk a felmondásom.
2015. ápr. 29. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

óóó Te kis naív :)

volt 1-2 biztosító, aki a legnagyobb kampányokban, dec 1.-én kikapcsolta a faxot...

2015. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mindkettő érv gyenge lábakon áll.


"Arra, hogy amikor faxoltam az ünnep volt, és csak másnap dolgozták fel"

tökmindegy, hogy mikor dolgozzák fel. Kérdés, hogy mikor érkezett be.


"z évforduló napját nulladiknak számolva a 30. napon faxoltam" néhány biztosító nagyon hülyén kezeli az évfordulót. Abból indulj ki, hogy 01.01 kockázatviselés kezdet esetén az évforduló 12.31 és 12.01 23:59-ig kell beérkeznie a felmondásnak. (csak azért, mert van aki ebben az esetben is 01.01-re írja az évfordulót, egyszerűen azért, mert ilyen a rendszer.)


amit még nem értek, hogy hogy jön a képbe az alkusz? és ha meg van, akkor neki ez egy 5 perces munka...

2015. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!