Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznos tippek? Mindent...

Hasznos tippek? Mindent elrontok. Hogy kell jól autót vezetni?

Figyelt kérdés

Szóval kezdő autóvezető vagyok, és már az óráim felét levezettem, de egyre szerencsétlenebbnek érzem magam. Zavarba jövök a forgalomban, bedöglesztem rossz sávra megyek.Szóval minden hülyeséget megcsinálok főleg mostanság máskor meg egész jól megy. Fontos tudni lány vagyok...

Vmi hasznos tipp? H tudjak egyszerre annyi mindenre figyelni? Hogy legyek jó sofőr?


2010. szept. 28. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

"Fontos tudni lány vagyok... "


Ez a probléma gyökere ;)

2010. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Eddig azt hittem, hogy hülyeség, de most h bakit bakira halmozok én is arra gondoltam....

De szerintem csak én vagyok túl szerencsétlen, nem tudom idegesít. Szeretném jól csinálni:-S

2010. szept. 28. 16:30
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Hasznos tipp: Ne vezess autót, ne akarj jogosítványt!
2010. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Áá, ne aggódj, minden csaj ilyen.
2010. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi igazán hasznos és jóindulatú..

De tudod mit? Akkor is megcsinálom ha a fene fenét eszik is.

Köszi rengeteget segítettetek.

2010. szept. 28. 16:33
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

nagyon szívesen :D

amúgy sok sikert, de komolyan...

2010. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gonoszak vagytok. És akkor mi van, ha lány? Azért jött ide, hogy segítséget kérjen, ti meg kicikizitek. Ha van lányotok, azzal is ilyen jóindulatúak vagytok? Szégyellhetnétek magatokat!


Kérdező: Én csak azt a tanácsot tudom adni, hogy ha ebben esetleg közre játszik az oktatód, akkor azt cseréld le mindenképp. Vannak türelmes oktatók, akik nagyon rendesek a lányokkal. Pl. olyat hallottam, hogy volt egy nő, aki iszonyú vizsgafóbiás volt, nem bírt vizsgázni, mert elsírta magát. Erre odament hozzá az egyik oktató, mintha valami takarító lenne az adott suliban és mondta neki, hogy ugorjon már el vele az optikába, be kell szaladnia valamiért. A csaj ment vele egy kört, mikor visszajöttek, akkor közölte, hogy ő volt az oktató, és hogy átment. A csaj állítólag 15 percen keresztül sírt:D

2010. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet hasznosan válaszolni... figyelem, figyelem, figyelem. Majd akkor kezdesz el jobban vezetni, ha te vezeted az autót, és nem fordítva. Egyelőre viszont ez még messze van. Gyakorlás, máshogy nem megy. Egyetlen hasznos (és legalább annyira negatív) ötletem van, az pediglen, hogy keress egy havert, akiről tudod, hogy ügyes, jól vezet, rutinos. Vele addig el tudsz jutni, hogy az autót magabiztosan tudd kezelni, de forgalomba úgysem mehetsz. A probléma fő gyökere most, hogy nem figyelsz (talán nem is tudsz egyszerre több dologra) a forgalomban - ezen pedig csak te változtathatsz.
2010. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű... meg kell tanulni, hogy ne az autó technikai kezelése kössön le... Addig az oktató mondja mi merre mennyivel... Amint túl lépsz ezen a ponton, hogy nem kell figyelni a váltót, nem kell rád szólni, hogy indexelj azok után lehet figyelni a forgalmat, holttereket, tükrök, járda, gyalogosok/hülye gyalogosok... Régebben én is keltem át ott, ahol nem kellett volna és most, hogy már autót vezetek baromira idegesítőek... Annyit jegyezz meg, hogy mindegy mit csinálsz... mindent jelezni kell...

Ha kanyarodni akarsz, akkor: Tükör, holttér, index, lassít, visszakapcsol(2-es) . Gyakorlatilag ezt kell ismételgetni a forgalomban... Ha olyan kereszteződéshez érsz, ahol nem tudod mit kéne figyelni, akkor szépen lecheckolod a listát: Rendőr van? Lámpa van? Tábla/útburkolati jel van? Ha semmi, akkor jobb kéz szabály. Telezöld lámpánál fontos, hogy a szembejövőkre is figyelj és kanyarodási szabály szerint elengedni őket... Aki pedig a KRESZ-t nem érti meg az hülye... Ennél logikusabban már nem lehet megcsinálni.

2010. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, majd belejössz. Az elején mindenki bénázik. Ha az oktató személye miatt vagy zavarba, esetleg nem kedveled akkor váltsd le. Gondolj arra, hogy mennyi ember megcsinálta már a jogsit... Neked miért ne sikerülne?
2010. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!