Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznos tippek? Mindent...

Hasznos tippek? Mindent elrontok. Hogy kell jól autót vezetni?

Figyelt kérdés

Szóval kezdő autóvezető vagyok, és már az óráim felét levezettem, de egyre szerencsétlenebbnek érzem magam. Zavarba jövök a forgalomban, bedöglesztem rossz sávra megyek.Szóval minden hülyeséget megcsinálok főleg mostanság máskor meg egész jól megy. Fontos tudni lány vagyok...

Vmi hasznos tipp? H tudjak egyszerre annyi mindenre figyelni? Hogy legyek jó sofőr?


2010. szept. 28. 16:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az oktató nagyon türelmes nincs vele baj. Viszont egyik alkalom nagyon jó a másik meg borzalmas...A kreszt értem és elméletben is minden logikus, a forgalomba blokkolok le.

Nem tudom, hogy mennyire játszik közbe, hogy mellette suli, táncolok, vezetek és általában mindezt szünet nélkül. Nem érzem, hogy fáradt lennék csak valahogy megzavarnak a forgalomba levő autók..és annyira kikészít amikor lerontom...

2010. szept. 28. 16:50
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha az oktatód rendes és türelmes, akkor csak idő kérdése és belejössz! :)
2010. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

sok gyakorlás. tényleg akkor kezdődik az élet amikor már nem kell külön figyelned az autó kezelését

ha ez megvan akkor onnantól defenzív vezetés. ez nálam azt jelenti hogy a forgalom általam nem látható részében olyan idiótákra számítok akikre nekem kell majd vigyázni mert önveszélyesek. ez így kissé üldözési mániásan hangzik de egyszer már megmentette egy gyerek életét.

az odafigyelésről meg annyit: statisztikailag a nők sokkal jobban tudnak több dologra egyszerre gondosan odafigyelni de a tér- és sebességérzékelésük rosszabb.

a jó vezetéshez az előbbi kell, az utóbbi nélkülözhető főleg ha nem ragaszkodsz mások megelőzgetéséhez

2010. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Én is lány vagyok, az elején én is ilyen voltam, mint te, de hidd el, csak gyakorlás kérdése. Azt gondoltam mikor elkezdtem vezetni, h én ezt soha sem fogom megtanulni, hogyha nincs mellettem az oktatóm, akkor nem fogom tudni, de szerencsére nem így lett. Igaz, nem rég óta van meg a jogsim (1,5 hónap), de a városban vezettem már sokat, bele lehet jönni.


Fontos, h ha mondjuk meg lesznek a vizsgáid, kézhez kapod a jogit, és mondjuk szeretnél a családi autóval is menni, de netán benzines, ne keseredj el az elején, ha nem fog menni az elindulás. Pár nap, és jól fog menni. Velem is így volt. Úgy gyakorlotuk, h mivel nem olyan forgalmas városrészen lakunk, mentem utcáról utcára, gyakoroltam az elindlást, kanyarodásnál a 2-esbe visszakapcsolás stb, s minden nap mentem pár kört, utána már jól ment:)


Ne add fel, ügyes leszel:) 18/L

2010. szept. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!