Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire opel betegség az...

Mennyire opel betegség az olaj folyás?

Figyelt kérdés
Van egy 1999es, 2.0 diesel g astrám. Már 3x csinálták, de még mindig tócsa van alatta.
2022. dec. 7. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem folyatni szokta hanem megenni.
2022. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Két Opelem van jelenleg. Egy 17 éves és egy 4 éves. Egyikből sem folyik az olaj. "Megenni" sem szokták. Olajra még soha nem kellett rátöltenem két csere között, pedig a 17 éves már bőven 300.000 km fölött jár.
2022. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az olajat nem eszi, nem világít semmi lámpa rajta. Csak szimplán maga alá pisil.
2022. dec. 7. 20:42
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Tiktokon van pár autójavító szervizes szaki azoknak irj kommentben privátban stb .
2022. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Láncos motoros a 2000-es dízel, orrán száján nyomja az olajat.
2022. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:
0%

Nem mindegy, hogy a motorolaj folyik vagy a dízelolaj.

Az előbbinél le kell mosni a motort és megkeresni a legmagasabb pontot, ahol az olaj megjelenik. Az utóbbinál az üzemanyagcsöveket, csatlakozókat kell végigtapogatni.

2022. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha nyáron volt olajcsere és nem kellett azóta olajat önteni bele, akkor a Motorolaj nem folyik, nem?
2022. dec. 7. 21:45
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

#7

Akkor nem valószínű.


A gázolajat meg tudod különböztetni a motorolajtól? Ha igen, akkor nézd meg a tócsát esetleg.

2022. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha a motorolaj nem fogy a nyári olajacsere óta akkor nem valószínű hogy az folyik.

Én javaslom azt hogy ha megállsz az autóval órákra akkor tegyél alá egy nagy tepsit vagy valami edényt kb oda ahol az olajfoltot találod és pár óra múlva szedd ki és próbáld meg nézi az állagát, esetleg szagold meg. Ha tudod hogy milyen foyladéknak miylen szaga van és milyen állaga akkor megtudod állapítani hogy mi csöpöghet. Én nem feltétlen gondolok motorolajra, lehet gázolaj. A dízel G Astráknak van egy jellemző hibájuk hogy az adagolóból folyhat a gázolaj onnan ahonnan nem kellene és oda ahova nagyon nem kéne, elsősorban az adagoló vezérlő telektronikára ami egy idő után beleszivárog a belső áramkörbe ami tud csúnya károkat csinálni, és ez a földre is csöpöghet simán. De én gondolok még esetleg kormányszervó olajra az is előfordulhat, fékfolyadék is lehetséges de annak nyomát inkább a kerekek alatt látnád.


Én azt javaslom hogy vidd el egy alapos motormosásra ahol lemossák felül, alul, mindenhol és akkor már könnyen megálapítható hogy hol folyhat, persze ha lemosták menj vele egy kört és vidd olyan helyre ahol van akna vagy csápos emelő hogy rendesen alá tudj menni és akkor lehet szépen keresgélni. Túl sokat ne menj mosás után mert akkor úgy elfog kenődni hogy nem fogjátok megtalálni hol ereszthet.

2022. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, inkább eladom. Már ráköltöttem kB 200ezret,reggelre behalt az akksij. Elegem van ebből a kocsiból.
2022. dec. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!