Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális után mennyire nehéz...

Manuális után mennyire nehéz automata kocsit vezetni?

Figyelt kérdés

Manuálison tanultam meg.

Sose vezettem automatát.


Mikre kell majd figyelnem?

(pl lejtőn hátrafelé gurulás megakadályozása stb)



2022. dec. 12. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell szokni, hogy nincs kuplung. Ebből nem odafigyelés esetén csúnya dolgok tudnak történni, ha a főúton beletaposol a fékbe 50-nél, mert azt hitted, hogy kuplung.

Lejtőn hátra gurulás? P-be rakod és kész. Ha meg csak egy pillanatra állsz meg, D-ben maradsz, féket nyomod, majd felengeded. Ilyen ez az automata. Erősen hülyebiztos.

2022. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
nem nehéz
2022. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, csak szokni kell hogy nincs kuplung. A fékpedál meg ugye szélesebb, eleinte én is nyomtam volna bal lábbal a nemlétező kuplungot aztán a féket sikerült :D
2022. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Egy rendesen működő automata nem fog hátrafelé gurulni lejtőn, sík terepen meg kúszni fog a fék felengedésére.
2022. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Elrakod a lábad bal oldalra a lábtartóra, és nem mozdítod meg, pont, ahogy egyébként is kell, ha épp nincs szükség a kuplungra. A családi autónk manuális, Budapesten belül néha MOL Limózok, soha nem sikerült még bal lábbal pedálra lépnem, csak néha zavar, hogy hamarabb vált, mint én tenném.
2022. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Behúzod magad alá a bal lábad, és ott is hagyod, kész. :)
2022. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elején mindig a levegőben kuplungoztam induláskor meg nyúltam a váltó után, de ez kb a harmadik útnál megszűnt. Azóta királyság.
2022. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű megszokni. Bal láb félre. Nem gurul vissza, annyit sem, mint a manuális. Jobban gyorsul és alig kell nyomni a féket. Következő autóm automata váltós lesz.
2022. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ez automatától is függ, legutóbb olyat sikerült bérelnem, ami nagyon rosszul gyorsult, és zöld lámpánál 1 másodpercig padlógázt kellett nyomni, mire egyáltalán megmozdult. Neccesen szűk parkolásnál viszont nagyon érződik a kuplung hiánya nekem. A modernebbek viszont valóban baromi jók.
2022. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem nehéz. Tényleg arra az egyre figyelj, hogy nehogy beletaposs a fékbe bal lábbal.


Valamelyik vissza tud gurulni, de ott is annyi, hogy gázt adsz és elindul, nem tud lefulladni.

2022. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!