Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiben van egy hengerfejes...

Mennyiben van egy hengerfejes Skoda favorit javítàsa?

Figyelt kérdés
Az autoszerelo 150.000ert csinalna meg barati aron. De neztem hogy ezekhez a regi skoda favoritokhoz 15-16 ezrek a hengerfejek. Hogy jon ki a 150?

2022. dec. 13. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nagyon erős. Skoda 120 motorja erősen rokon (majdnem ua.), még én, nem autószerelő is hengerfejeztem anno csak síkoltatni vittem el és hibátlan lett.


30-40 ezernél többet szerintem nem kéne ezért fizetni. Síkolás, tömítés. Ne felejtse el utánahúzni a hengerfej csavarokat kb 100km-rel a csere után

2022. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igen...

Hengerfejtömítés meg kb 2000ft hozzá.

Nem kell azt síkolni se, ha jó, meg kell nézni élvonalzó+hézagmérővel.

Egy fütyörészős délutáni szabadidős tevékenység alvás után egy ilyen azon az autón.

Én egy 1.2 clión cseréltem házilag legutóbb, komoly 2700 Forintomba fájt.

Azóta eltelt 8000km, és még nem szart be.

Előtte túlnyomást csinált a kiegyenlítőbe.

2022. dec. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

"Az autószerelő 150.000-ért csinálná meg, baráti áron."

Ha az ember nem maga csinálja, egészen más költségek vannak.

Pl. egy szerelő nem tölti vissza a leresztett olajat, hűtőfolyadékot. Új kipufogó és szívósor tömítést rak be. A 15-16 ezer forintos használt hengerfejet felújítás után tervezi berakni. Új szelepszár vezetők, szimmeringek, szelepek becsiszolása esetleg cseréje, ezt mind betervezi az árajánlatba. És a rozsdával fixált csavarok miatt bőven számol a munkaórával.

Tervezhetne olcsóbb javítást is, ami nem OT-s egy Skoda Favoritnál, nem volna butaság. Csak lehet, hogy ő nem olyan alkatú szerelő.

2022. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Többszörösen többe kerülne, amennyit az a kocsi ér. Felejtős, bontó érett már rég
2022. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!