Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kéne a testvéremnek...

Hogy kéne a testvéremnek megmagyarázni, hogy ne menjen 170-nel?

Figyelt kérdés

Pénteken este jött haza a kamionsofőrkènt dolgozó öcsém külföldröl. A kamiont Kecskeméten hagyta, onnan a saját autójával jött. Azt mondta, hogy a 4-es főúton, amikor már nem volt köd és egyenes volt az út volt egy olyan szakasz, hogy 170-nel jött.


Hogy lehetne neki megmagyarázni, hogy 85-nél, autópalyán 110-nél gyorsabban ne menjen?


Mert ez a sima 4-es főúton ez a 170 ez életveszélyes.


De, ha teljesen rendben van a 170 tiszta egyenes úton, akkor szóljatok, hogy tévedek.



2022. dec. 26. 02:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan így van, jól látod. Vigyázz mert a sok okos jön lepontozni majd😂
2022. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
15%
Hát autópályán 170 nem egy nagy cucc.
2022. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
33%

Összegyűltek a vamzerkamerás bp-i autósok közösségének tagjai😂

Autópálya bakker, ha nincs forgalom még a 200is biztonságos.

2022. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
32%
A 300 is az lenne, ha lenne olyan autótok.
2022. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%
#24 Akinek soha nem volt olyan autója annak ezt nem lehet elmagyarázni. A fél méteres fékek a 255ös gumik, alacsony súlypont stb. nem dísznek vannak rajta az autón.
2022. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
255-ös gumi nem is olyan széles még egyébkent. De ja. Sokan itt soha nem ültek még erős autóban, és el sem tudják képzelni milyen 200-al menni.
2022. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek, én se nem vagyok gyorshajtó, se nem bátorítok senkit a gyorshajtásra. A sebességkorlátokat betartom (maximum egy picivel lépem át), ha pedig valaki kretén módon gyorshajt, azt én is ugyanúgy megszólom.


De gyerekek, tök üres autópályán sírtok a 170-től? Mégis mi történhetne a sík egyenes úton? Még ha nagyon balfék a sofőr és elszáll, akkor is csak saját magának okoz bajt, hiszen nincs akit magával sodorjon. Saját magát meg mindenki úgy öli meg, ahogy akarja, szerintem ennyi joggal mindenki rendelkezik, csak másokban ne okozzanak kárt. Amikor átadtak felénk egy autópályaszakaszt az otthonom és munkám között, első napon még kb. senki nem használta, 20km-es szakaszon találkoztam 3 autóval. Igen, nem tagadom, kitapostam én is 200-at az autóból és egy pillanatig sem éreztem veszélyesnek, pedig még csak nem is valami felsőbb kategóriás, 840 lengőkaros futóműves autóm van, de egyszerűen nincs veszélyforrás. És megjegyzem, hogy mondjuk egy átlagos forgalmú M0-n már a 120-at is sokallom, ezt csak azért írom, mielőtt valaki megint rázendít, hogy "nincs veszélyérzetük". De, ha van veszélyhelyzet, akkor van veszélyérzet is. De ami miatt most itt siránkoznak egyesek, az százszor biztonságosabb, mint valami tranzit útvonalon (pl. 4-es főút) a 90km/h. És ez is egy tény, mert a 4-es főút évek óta a legveszélyesebb útvonal, évről évre ott történik a legtöbb baleset és ezeknek relatív kevés százaléka származik gyorshajtásból, a veszélyt a nagy forgalom jelenti ott. Pl. novemberben is volt egy személyautó, ami két kamion közé szorult, senki nem hajtott gyorsan, csak fékezett a kamion, mögötte a személyautó, amögött a másik kamion meg már nem és rögtön kész a szendvics.


Akik ennyire félnek a sebességtől és nincsenek tisztában a valódi veszélyforrásokkal, azok ugyanazok az emberek, akik távolságival vakítják a szemedet, mert félnek a sötétben. Meg pontosan 7°C-nál 90-ről 60-ra lassítanak, mert hallottak valami összefüggést a 7 fok és a gumik között (persze nem tudják miről szól).


Ismétlem: nem buzdítok senkit a gyorshajtásra, de aki nem látja a fától az erdőt, arról inkább nem mondok véleményt.

2022. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk az M7-en már dobta el a vasat néhány olyan bohóc, aki azt hitte a vezetési tudás abból áll, hogy nyomod a gázt, többen a szalagkorláton is sikeresen átrepültek. Hiába van akármilyen széles gumid, az úthiba ugyanúgy el fog dobni a kanyarban, a fizikát megbszni nem lehet, és mivel 0 tudásod van, nem fogod meg.
2022. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
89%
amúgy a kérdés ORSZÁGÚTRÓL szól, autópályán szerintem simán belefér a 170, ha nem a 80-al poroszkálók mellett repülsz el ennyivel
2022. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
#29 Hát az tény, hogy a kérdező kiemelte, hogy a 170 a 4-esen volt, ugyanakkor ő maga mondott olyat is, hogy autópályán (nem autóúton, autóPÁLYÁN) max 110, szóval innentől szerintem jogos a pályáról beszélni.
2022. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!