Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kéne a testvéremnek...

Hogy kéne a testvéremnek megmagyarázni, hogy ne menjen 170-nel?

Figyelt kérdés

Pénteken este jött haza a kamionsofőrkènt dolgozó öcsém külföldröl. A kamiont Kecskeméten hagyta, onnan a saját autójával jött. Azt mondta, hogy a 4-es főúton, amikor már nem volt köd és egyenes volt az út volt egy olyan szakasz, hogy 170-nel jött.


Hogy lehetne neki megmagyarázni, hogy 85-nél, autópalyán 110-nél gyorsabban ne menjen?


Mert ez a sima 4-es főúton ez a 170 ez életveszélyes.


De, ha teljesen rendben van a 170 tiszta egyenes úton, akkor szóljatok, hogy tévedek.



2022. dec. 26. 02:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%
Országúton a limitem 110. Annál többet ott felesleges menni, meg az utak sincsenek olyan állapotban többnyire.
2022. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Én nem értek az autókhoz, hülye vagyok a közúton közlekedéshez, nekem jogsi sem való. Azt, hogy főúton 85, pályán 110 az autóbusz szokott menni, nyilván személykocsi főúton, pályán is kicsit gyorsabban mint a busz.


De:


Azt azért én is tudom, hogy 170-nel nagyon sok főúton, szerintem pályán is sok lenne, mert 170-nel bárhol megy az ember, az olyan nagy sebesség, hogy a kormányt egy-két szentivel mozdítsa meg hírtelen a sofőr, úgy megpördül a kocsi, hogy lepörög az útról, vagy másik kocsinak is, vagy fának, oszlopnak, bárminek, esetleg ha nincs útban semmi, a szántóföldön, és garantált, hogy a sofőrnek és utasainak nem könnyű sérülései lennének. Én ezért most haragszok a testvéremre. Ráadásul nem szokta a gumit cserélni, biztos az vanbrajta ami nyáron, az meg lehet téli, lehet nyári gumi, nem tudom. Többször ment már főúton 150-nel vagy annál többel. Ráadásul most nem is autózott, mert nem ülhetett bele, mert nem volt érvényes valami akármije az autónak, és úgy vezet most újra, hogy több százezret kifizetett.


Az a testvéremre is érvényes, meg mindenkire, hogy aki száguld és baj lesz belöle, ott hal meg, mind magának köszönheti a hülyéje, már bocsánat Igen a testvérem is ha beleset érné ő lenne a hibás.


Én nem ülök be mellé az biztos.

2022. dec. 26. 21:15
 33/63 anonim ***** válasza:
31%
85? Autópályán 110? Autópályán 130-cal sem sok keresnivalód van a belső sávban, a külsőben meg 110-zel sem tudsz menni a kamionok miatt. Hova ment a 4-esen? Nem lehet, hogy az M4-re gondolt? Mert ott én is csak a véda kedvéért lassítok 160 alá. Szolnok után viszont már ügyelni kell, ha nem tudja az ember a rendőrök kedvenc helyeit.
2022. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a buszon miért nem félsz? A busz, lakott területen kívül csak 70-nel mehet, autópályán pedig 80-nal. A tempo 100-as buszok mehetnek 100-zal, de azok is csak autópályán.

Nem tudom te milyen busszal jársz, de szeret veszélyesen élni a sofőr, az biztos... 🤷‍♂️

2022. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
#32 Szerintem a legjobb az lenne, ha nem kezdenél mondatot úgy, hogy "azt még én is tudom", mielőtt ilyen ótvar f*szságokat mondasz. Nem, nem tudsz semmit. Nem értesz hozzá. A legkisebb mértékig sincsen fogalmad arról, hogy egy autó hogyan működik és hogyan viselkedik. Ami persze egyáltalán nem baj, csak akkor legalább ne mondanál ekkora végtelen nagy f*szságokat.
2022. dec. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
8%

#32 Jó nagy barom vagy. Igen, sebességtől függ a kormány hatása, de képzeld, már egy 90-es tempónál sem szokás rángatni. Az is tény, hogy nyilván a táblák előjelzései és a fékezősávok hossza nem ilyen tempóra vannak kitalálva, meg az is igaz, hogy aki ilyen gyorsan megy, annak jóval messzebbre kell figyelnie az úton, mint fele akkora tempóval.


Ha jól értem a tesód hivatásos, te meg életedben nem vezettél semmit, szóval nem gondolod, hogy esetleg a tesód tudja, mit csinál? Nem támogatom az ész nélküli gyorshajtást, de simán lehet, hogy nem eszetlenül csinálja, és semmi jogod haragudni rá. Belepofázni meg főleg nincs. Az meg már a magánügyed, hogy ki mellé ülsz be.

2022. dec. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 krwkco ***** válasza:
30%

A kérdezőnek:

Ebben az "Autó, motor" rovatban bőven vannak frusztrált autómániások, akik elfogadhatatlan hangnemben mindenkinek nekimennek, aki mást gondol, mint ők. Szóval nem túl hálás dolog itt ilyen kérdést feltenni.

De ez igazából nem is autós probléma. Inkább család és pszichológia: hogy tudsz hatni egy családtagra, ha szerinted veszélyezteti magát?

2022. dec. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 krwkco ***** válasza:
74%
Bár, neked sem kellene elragadtatnod magad. A 33-as hozzászólás némileg lejjebb visz az emberi értékek skáláján. Ha szabad így fogalmaznom. :-(
2022. dec. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

#41 "frusztrált autómániások, akik elfogadhatatlan hangnemben mindenkinek nekimennek, aki mást gondol, mint ők"


1-2 idiótát leszámítva szerintem mindenki (relatív) normálisan kommunikált, de miután egy olyan valaki, aki soha nem ült volán mögött, konkrétan leírja, hogy mi vagyunk a hülyék és ő jobban tudja mindenkinél (#32), akkor senki ne csodálkozzon rajta, ha azok a "mindenkik" is elkezdenek agresszívabb hangnemben válaszolni. De amúgy ja igazad van, nyilván a mi frusztrációnk a hibás.

2022. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
41%

"Autópályán 130-cal sem sok keresnivalód van a belső sávban"


na megjött a másik debil, padlógáz padlófék, csak az előttünk haladó lámpájáig lát a ködös agyacskájával. az ilyenek szokták verőfényes napsütesben is eldobni a kocsit nyíl egyenes úton :)))

2022. dec. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!