Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vonóhorog felszerelése. Kinek...

Csepregi21 kérdése:

Vonóhorog felszerelése. Kinek mi a tapasztalata? Többi lent

Figyelt kérdés
Az a történet hogy adott egy 98as Astra, erre szeretnék rakni horgot. A csavar ott van hogy az előző astráról (ami 2001es) vettem le a horgot, az ment a háztól de a forgalmija másolata megvan a vontatási adatok miatt, na most a plakettet a horog is 98as. Kiderült hogy a korábbi gazdája rakatta fel. Na most a papírokkal minden rendben, a felrakást szerelő igazolja és csinálja. A fő kérdés az hogy közel 2 hónap van műszakiig, addig járhat úgy az autó hogy a forgalmija még nincs átírva horgosra? Vizsgaállomáson azt mondták hogy elvileg a rendőr nem szólhat érte mivel nem konstrukciós átépítésnek számít, csak akkor büntet ha vontatok is vele. Tényleg így van?

2023. jan. 18. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor már várd meg és előtte szereltesd fel és levizsgáztatod egyben.

Húzni úgyse húzhatsz vele.

2023. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy vizsgáig nem húzhatok vele, nem is játszanék addig vele. Inkább a gond abból van hogy a szerelőm piszkosul be van havazva, sok a munkája, ehhez párosul hogy én is téli vagyok mint a déli busz, így mindketten idöhiányban vagyunk. Így is annyit sikerült megcsinálni vele hogy felrakom én itthon, de ő fogja nyomatékra húzni szemrevételezés után hogy minden kötőelemből újat raktam bele. Így lényegében már csak a villamossági része maradna rá ami még kb fél óra meló neki amit nem is olyan soká be tudna szorítani. Csakhát márc 16án megy műszakira addig nem e kötözködne a rendör? Főleg így hogy lesz szerelői bizonylatom, vagyis csak addig nincs papír ameddig bekötik.
2023. jan. 18. 18:48
 3/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Szerintem simán beleköthet.
2023. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor most én vadászok a napokban a sünökre , megállítom és megkérem tőlük is, bár akkor nem értem miért mondták a vizsgaközpontban hogy nem szólhat érte csak ha futó is van mögötte
2023. jan. 18. 19:17
 5/19 anonim ***** válasza:

Őszintén, állított már meg rendőr? Én 5 éve vezetek, de eddig egyetlen egyszer igazoltattak, akkor is azért, mert azt hitték portyázni vagyok. (Éjszaka mentem haza, nekem is 98-as F Astrám van, és hát tudjuk kinél népszerű típus ez). Mikor látták rajtam, hogy nem lopni jöttem, a forgalmi nem is érdekelte őket, leellenőrizték a jogsit PDA-an, fújattak egy szondát és léptek is.


Szerintem ha addig nem vontatsz vele és esetleg mégis megállít valami csoda folytán egy rendőr nem lesz olyan genyó, hogy megvág, főleg így, hogy tényleg közel van a műszaki.

2023. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát valójában eddig 2x állítottak meg.Egyszer még friss jogaival, 2x meg mikor a covid műszakis buli véget ért és türelmi időben voltam műszakira, de azt is papírral igazoltam hogy van vizsgaidőpontom. De amilyen szerencsétlen vagyok, ebben a helyzetben tuti 5 sarkon belül le fog lőni a rend éber őre. Az meg hogy tudjuk kiknek van F astrájuk.....ráadásul az enyém még piros is :)
2023. jan. 18. 21:38
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet horog rajta bicikli szállitás miatt is, és ahhoz nem kell vontathatóság (kg)
2023. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én felszereltetném most és leműszakiztatnám az autót. 2 hónap elveszik az érvényességből, ezen kéne problémázni?

AZ idegességet nem éri meg, hogy most jó vagy nem jó, kapsz-e addig rendőri ellenőrzést vagy nem.

2023. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Simán beleköthet. (Ahogy a levehető vonóhorog sem lehetne fent, ha nem vontatsz)

Ha már fent van, vizsgáztasd le és kész. #8 jól mondja, 2 hónap mit számít.

2023. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Majatom ***** válasza:
A levehető horog általában kitakarja a rendszámot, azért kell levenni.
2023. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!