Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vonóhorog felszerelése. Kinek...

Csepregi21 kérdése:

Vonóhorog felszerelése. Kinek mi a tapasztalata? Többi lent

Figyelt kérdés
Az a történet hogy adott egy 98as Astra, erre szeretnék rakni horgot. A csavar ott van hogy az előző astráról (ami 2001es) vettem le a horgot, az ment a háztól de a forgalmija másolata megvan a vontatási adatok miatt, na most a plakettet a horog is 98as. Kiderült hogy a korábbi gazdája rakatta fel. Na most a papírokkal minden rendben, a felrakást szerelő igazolja és csinálja. A fő kérdés az hogy közel 2 hónap van műszakiig, addig járhat úgy az autó hogy a forgalmija még nincs átírva horgosra? Vizsgaállomáson azt mondták hogy elvileg a rendőr nem szólhat érte mivel nem konstrukciós átépítésnek számít, csak akkor büntet ha vontatok is vele. Tényleg így van?

2023. jan. 18. 18:25
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%-ra mondom: +b@Xnak érte.
2023. jan. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#10: Általában? Pl. melyik autónál?

Még azoknál sem takarja ki, ahol nem a lökhárító alatt van, hanem egy fedelet kell levenni

2023. jan. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12


[link]

2023. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm az egy példát az "általában"-ra
2023. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Majatom ***** válasza:

#12 Suzuki swift. Egyszer félre is állították sógoromat, hogy szedje le, vagy nem engedik tovább.


Egyébként eszembe jutott még valami. Január 1-től már nem kell magadnál tartani a forgalmit, mert a rendőrök le tudnak kérdezni minden adatot a rendszerükből rendszám alapján. Ebből az is következik, hogy ezután nem is kell, hogy megállítson, elég, ha mögötted halad, látja a horgot, és simán le tudja kérdezni, hogy be van-e jegyezve a forgalmiba.

2023. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ma voltam az nkh vizsgaközpontban, utánajárni a dolgoknak. Ott azt mondták hogy ha nem vontatok nem büntethet meg a rendőr. Mondtak is egy jogszabályt, amire kell hivatkozni. Leírtam, elraktam a kocsiba ha kellene.



Másik, bár nem az én kérdésem, de szóba került.


Magyarország területén nem kötelező a szerelhető vonórgot levenni, kivétel ha az kitakarja a rendszámot és/vagy valamilyen lámpát. Csak ilyen esetben kötelező levenni.

2023. jan. 20. 20:38
 17/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"Ott azt mondták hogy ha nem vontatok nem büntethet meg a rendőr."


Ja, csak tudod ez olyan, hogy ha nekiállsz a rendőrrel kekeckedni, meg paragrafusokat mutogatni, akkor már csak azért is megbüntet, csak valami másért... találni meg mindig fog valamit, amiért +b*/-hat.

2023. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Na azért annyira nem eszik forrón azt a kását. Ott a menetrögzítő kamera ami veszi a hangot is. Ha valaki használta már hasonló helyzetben az tudja a hang is sokat segít egy bizonyítás során. Amúgy meg kifogástalan az autóm, nem igen tudna egyébként mibe belekötni.
2023. jan. 21. 16:20
 19/19 A kérdező kommentje:

Sikerült ma beszélni a rend éber ôreivel, kikérdeztem őket hogy mi a helyzet. Nos hát a végeredmény hogy ha felkerült a vonóhorog, azt a szerelő igazolja azzal a papírral amit ő ad a műszakihoz( szerelési bizonylat). Hivatalosan ettől a dátumtól van 15 nap bejegyeztetni a forgalmiba( műszakiztatni), de ettől el lehet tekinteni ha van igazolás vizsgaidőpontról.


Például a szerelői bizonylatom 02.24én lett kiállítva, de 03.18ra kaptam vizsgaiidőpontot, amiről kértem igazolást is akkor minden papírral együtt nem büntethetnek meg( kivéve ha futóval csípnek el), hiába lenne túl a 15 napos határidőn

2023. jan. 25. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!