Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma nap 0.6 légalkoholszintel...

Jogsimogsi kérdése:

Ma nap 0.6 légalkoholszintel bevonták a jogosítványom.első ittas vezetésem volt soha többé nem lesz.mire számíthatok? Mármint bűntetés?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 22:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
De lesz majd.
2023. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

"Aki ittas állapotban közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Azonban szerencséd van, mert:

"Ha a bűncselekmény büntetési tételének alsó határa nem éri el az egy év szabadságvesztést, szabadságvesztés helyett elzárás, közérdekű munka, pénzbüntetés, illetve e büntetések közül több is kiszabható."

A legvalószínűbb büntetés a pénzbüntetés, 250-300 ezer Ft (az elkövető vagyoni, jövedelmi viszonyaira tekintettel magasabb is lehet).

Azonban van rossz hír is:

"A járművezetéstől el kell tiltani azt, aki járművezetés ittas állapotban bűncselekményt követ el. A járművezetéstől eltiltás határozott ideig tart, vagy végleges hatályú. A határozott ideig tartó eltiltás legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama tíz év."

2023. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Nemtudom nàlatok mi a mòdi..szerbiàban (a haverommal utaztam amikor elvettèk :D szintèn ittasan hajtott) pàlinkafesztivàlrol hazafelè.. hogy mennyit fujt nem is tudom de 0 tolerancia van ittis..

Egy nap ingyen hotel

8hònapra ugrott a jogsi ès

100.000dinàr ami pontossan 852,40€ 6hònapon belül

2023. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

3vagyokn

Ès -2pont

2023. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Úgy tűnik, ugyanaz a módi.
2023. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Most komolyan nem lehet inni magyarba? Milyen orszag az? Mindenhol engednek 2-3 sört legalabb. És akkor hogy megy haza az ember a pubbol? Gyalog? Na ne már
2023. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2 köszönöm a választ...hát valahogy én is kalibráltam be...mondjuk még arra lennék kíváncsi mennyi ideig vonják be...elismertem, egyedül vezettem,
2023. febr. 9. 23:22
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Hàt barátaim

Taxi

Bus

Vonat

Vagy egy cimboràtok aki esetleg nemiszik…

2023. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Ezt már hallottam pár haveromtól, hogy többet nem iszik, mikor vezet. Mind ivott utána is, te is fogsz.
2023. febr. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 D. Brasco ***** válasza:
39%

"mondjuk még arra lennék kíváncsi mennyi ideig vonják be"

Remélem örökre!

2023. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!