Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bátyámnak tegnap bevonták a...

Bátyámnak tegnap bevonták a jogosítványát. Szerintetek helyesen?

Figyelt kérdés

Még tavaly elájult menet közben (leesett a vércukorszintje) és nekiment egy villanyoszlopnak. Nem lett nagy baj, az oszlopon nem látszott szinte semmi, mert lassan ment, de az autóját javítani kellett. Ekkor kapott büntetőpontokat. Tegnap meg kapott még egy adaggal, így összegyűlt neki a 18, emiatt bevonták. Tegnap együtt jöttünk haza, és utolértünk egy lassan, össze-vissza haladó autóst városon belül. A szaggatott vonalat folyamatosan átlépte, hol fel gyorsított hol le lassított. Követtük vagy 2 percig, mert így nem lehetett biztonságosan megelőzni. Az egyik kereszteződésnél kirakta jobbra az indexet, és megállt sávban. Ott állt vagy 5 másodpercig, közben indexelt. Bátyám úgy döntött, hogy megelőzi ekkor. Meg is tette, viszont egy zebrán kellett megelőznie. Az autós a kereszteződésben állt meg gyakorlatilag, és pont mögötte volt a zebra, majdnem rá is lógott, emiatt nyilván előzésnél is a zebrán a szembesávban mentünk át. Utánunk jött egy szürke autó. Az is ugyanígy megelőzte. Majd úgy 30 méterrel később felkapcsolta a villogót, ekkor derült ki hogy civil rendőr.

Ezzel a zebrán előzéssel összegyűlt neki a 18 pont. Szerintetek jogosan büntetnek ilyenért? Természetesen az össze-vissza menő autóst nem szedték ki a forgalomból, azt ők nem látták, pedig már kilométerek óta ők is ott jöttek mögöttünk. Amire mondta bátyám, hogy emiatt volt az előzés, addigra az autós meg bekanyarodott, eltűnt a helyszínről.

Ebben az esetben mit kellene tenni? Ha mondjuk az az autós percekig ott állt volna, akkor nekünk is ott kellett volna állni? Vagy ha ott romlik el, akkor meg kellett volna várni az autómentőt míg elviszik onnan? Mert ha még nagy sebességgel történt volna az előzés, azt megértem. De itt álló helyzetből történt a kikerülés a zebrán. Ez helyes büntetés ebben az esetben? Nekem nincs jogsim, de ez nagyon nem tűnik annak. Bátyám is ki volt akadva rájuk.



2021. aug. 18. 20:56
A kérdező szavazást indított:
Helyes az intézkedés, az ilyen esetet ezzel kell büntetni.
Nem helyesen intézkedtek.
32 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy 11 büntetőpontot kapott most. Előtte a korábbi baleseténél pedig ha jól emlékszem, akkor 9-et kapott.
2021. aug. 18. 20:59
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Naa, ha megállt akkor azt nem megelőzte , csak kikerülte.

Ha meg ment akkor a gyalogátkelőhelyen nem előzheti meg.

" Meg is tette, viszont egy zebrán kellett megelőznie ".

Na ilyen sincs hogy megkell előzni, főleg meg ott !!!

Tehát abszolút jogos a büntetés.

De további marhaságokat irsz.

" Az autós a kereszteződésben állt meg gyakorlatilag, és pont mögötte volt a zebra, majdnem rá is lógott, "

Akkor nem mögötte hanem előtte volt a zebra.

2021. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

* Itt van leirva a szabály is.

(8) Tilos előzni:


a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

2021. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2: Valóban kikerülte csak, mert mindketten álltunk, mikor megkezdte az elhaladást mellette. És de, utána ált meg az autós. Tehát átment a zebrán, és utána állt meg. Lehet hogy jobb lett volna úgy fogalmaznom, hogy "még éppen lehet rá is lógott a zebrára az autójának hátulja".
2021. aug. 18. 21:21
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Majd jön, hogy az kikerülés volt..

Ne nekem, a rendőrnek magyarázd.

Én is álltam meg gyalogátkelő előtt, látszólag ok nélkül, de a nyamvadt gyalogos kicsit hátrább állt, csak nem indult el.

Ha határozottabb, netán elütöm, kénytelen voltam kivárni, mi a francot is csinál.

2021. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Ez az egész olyan sztori, amit inkább bíróságon adjatok elő.


Kb. mint az audis, aki kórházba sietett, mert elfogyott a gyógyszere.

2021. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#3: Köszi. Azt is be tudnád linkelni, hogy abban az esetben mit kell csinálni, ha akadály kerül az úttestre (lerobbant autó, kigurult kuka, stb.) amit nem lehet úgy megelőzni/kikerülni hogy ne menjünk át a zebrán a szembesávban? Vissza kell fordulni? Esetleg ki kell hívni valakit (pl. tűzoltókat) hogy akadálymentesítsék az utat és csak utána szabad tovább haladni?
2021. aug. 18. 21:23
 8/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem ismerem hogy mi számít kikerülésnek vagy előzésnek. Mint írtam, nincs jogsim.

Pontosítok kicsit a helyszínen. Így talán jobban látszik, hogy hogy is állt meg, hogyan történt a kikerülés.

[link]

A kék autó az előttünk haladó, mi meg vagyunk a piros a kép alján. Ahova rajzoltam, kb. ott állt meg (kicsit talán hátrább). Ott állt vagy 5 másodpercig, akkor lett kikerülve a zebrán. Aztán utána meg miután megállítottak minket, akkor gondolta meg magát a kék autós, és elment balra.

2021. aug. 18. 21:36
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"ha akadály kerül az úttestre "

Amiket írsz, azokról tudható, hogy nem fog, nem tud, nem akar továbbmenni.

Amit megelőzőtt, az egy tisztázatlan helyzetben lévő jármű volt, ami indexelt is.

Mindenképpen meg kellett volna várni előzés helyett, hogy kiderüljön mit fog csinálni.

2021. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ez még csak nem is zebrán előzés, hanem sávváltás, de nem voltunk ott, nem láttuk.

Ilyen esetekre használok menetrögzítő kamerát.


11 pontot hogy sikerült itt összehozni? Annyit súlyos szabálysértésre adnak elvileg, pl. közúti veszélyeztetés. Vagy több szabálysértés összeadódik.

2021. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!