Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örök kérdés. Manuális vagy...

Örök kérdés. Manuális vagy automata váltó?

Figyelt kérdés
Melyiket preferálod?

2023. febr. 10. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem manuális. Gyakran vezetek automatát, de sose szerettem. Nem érezni az autót és a sebességet úgy, mint egy manuálisban. Ahol én élek az autók több, mint 90%-a automata és meg is látszik a vezetésükön. Fogalmuk sincs, hogy mennyivel mennek, csak mennek mint az ökrök ha tudnak, emelkedőn meg lelassulnak, mert nem váltanak vissza, az automatának meg jó alacsony fordulatszámon tartani az autót amikor semmi ereje nincsen. Észre se veszik. Balesetnél mennek még 10 métert mire megállnak, mert hát a fékről leesett a láb ugye. Telefonoznak vezetés közben, nem figyelnek annyira az útra és a vezetésre. Városban amikor állsz a dugóban sokak kényelmesnek mondták, de én ott is jobban kedvelem a manuálisat, mert szerintem sokkal finomabban lehet kezelni. Saját autóm manuális, család többi tagjának van automata, azokat szoktam vezetni. Sok típusú autót béreltünk már különböző váltó típusokkal, de egyik sem volt az, amit én elfogadnék. Lehet csak rossz márkák voltak, de nekem a vezetéshez hozzátartozik a váltás is, amit az elmúlt pár napban nagyon hiányoltam, mert szereltem a kocsim és a többit kellett használnom.
2023. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Akik itt elmenyautozast emlegetnek, és manuális váltót, azok mire gondolnak? 🤔


Azert kérdem csak, mert a motorsportban sincs már kézi váltó sehol sem. Mindenhol szekvenciális robotizalt automata váltót használnak. Nem véletlenül...

2023. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
12-es, mx-5. Okkal veszi mindenki manuálisan és nem automatában. Nem ugyanaz a vezetési élmény benne. Motorsportban pedig senkit nem érdekel a vezetési élmény, csak az idő a lényeg. Ezért automata minden ott, ez teljesen más, mint amikor az átlag ember mx-5-ben élménykedni akar.
2023. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez nem örök kérdés, mert mindenki eldönti hogy milyet akar venni vagy milyet tud.
2023. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%
A motorsportban az idő számít, nem az élmény. :) Élményvezetésnél a manuális váltó plusz örömforrást ad.
2023. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 veterán vas ***** válasza:
0%

#15.

Motorsport?

Nézz már utána, hogy a jelenlegi magyar rallye mezőnyben hány darab automata váltóst találsz? ;)

2023. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Hintalow ***** válasza:
60%

Automata.

Az èlmènyautózást meg nem is tudom èrtelmezni, kb. olyan szintű használati tárgy számomra az autó mint egy mikrosütő, akkor van èlmèny, ha nem kell vezetnem 😀

2023. febr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

17: és az emberek 95%-a így van vele, itt az autós fórumon többen vannak, akiknek az autó hobbi, de a való életben az emberek többsége csak el akar jutni egyik pontból a másikba, és nem az élmény érdekli, csak közlekedik


Ha egyszer lenne önvezető, ami tényleg bárhova el tudja vezetni az autót biztonságosan magától, és elérhető lesz, akkor az emberek többsége arra fog váltani, mert a hobbiautósokon kívül a többség nem akar a vezetéssel foglalkozni, ha helyette inkább netezhetne, filmet nézhetne, aludhatna, stb.

2023. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem ismerem a magyar rallye-t, de két dolog lehet. Vagy ebben a sportban hatékonyabb a manuális váltó, vagy egyszerűen nem engedhetik meg maguknak a technológiailag legfejlettebb automata váltókat, ezért maradt a manuális. A sportban az eredmény számít, tehát azt fogják használni, ami a költségvetésük szerint a legjobb. Nem élmény alapján fognak választani.


Mint írtam, hétköznapi használatra egyszerűbb az automata. Főleg úgy, hogy az emberek 30-40%-a kifejezetten rosszul vezet.

Automata sportos autókkal is élmény a vezetés, de a manuális váltó ehhez még hozzátesz. Ezt csak az értheti, aki vezetett már hátsókerekes, manuális sportkocsit szerpentinen. Akinek az a sportos vezetés, hogy lámpától lámpáig gyorsul vagy az autópályán odalép neki, annak jó az automata.

2023. febr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
#18 AKkor járjon busszal, azon lehet netezni. Mert amit #11 írt, az nagyon fején találta a szöget. Még ha egy általában manuálisat vezető ember ül automatába, akkor is észlelhető jelenség.
2023. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!