Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha munkámból adódóan sokat...

Ha munkámból adódóan sokat kell autóznom többnyire saját költségen, vajon érdemes a mostani autóm helyett ilyen keveset fogyasztó, de használt miniautót vennem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 7 éves Opel Astra K kombi 1.6 automata dízellel járok és vegyes használattal fogyaszt 6.5-7l/100km. Azt mondták nekem a szervizben a szerelők ennél jobb fogyasztást ne is várjak tőle.


Mit tanácsoltok, érdemes lenne eladni és venni helyette valamelyiket az itt felsoroltak közül?

[link]


Az a gond, vidéken, alföldön élek és napi 2*45km-t kell utaznom autóval és csak a minimális 18Ft/km térítést fizetik így sajnos elég sok elmegy az alapban nem túl sok fizetésemből üzemanyagra.


Én sajnos nem értek a témához, ha tudna itt tanácsot adni olyan aki benne van a témában, nagyon hálás lennék.


2023. febr. 26. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg lecserélni. Ez jó fogyasztás. Ha nagyon akarnál spórolni akkor vehetnél mellé egy 1.0 swiftet, az 5 literrel elmegy, de szerintem a kényelem, biztonság stb. miatt nem éri meg. Vagy munkahely cserét ajánlanék vagy tömegközlekedésre váltanék.
2023. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ki tudod hozni 6 literből az Opelt, ha jobban odafigyelsz, hogy takarékosan vezess. Ezeknél a miniautóknál szerintem túl nagy árat fizetsz komfort és biztonság terén. Ha sokat mész, akkor nő a kockázat, és még jobban felértékelődik a biztonság.

Ha albérletben vagy, és beválik a munkahely, akkor megfontolandó a költözés is. Ha nem ér meg ez a meló ennyi utazást, akkor pedig érdemes folyamatosan nézelődni, hátha akad jobb állás.

2023. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ide inkább egy hibrid kellene.
2023. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha sokat kell autóznod, akkor olyan autód legyen, amiben kényelmesen ülsz, jó a derekadnak, kevésbé fáradsz el benne vezetés közben és biztonságos.

Csak ezek után következhet a fogyasztás!

Nekem pl. egy Toyota Corollám van, semmiképpen se cserélném másra, ha a munkám miatt sokat autóznék.

2023. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Én a corollát már csak a megbízhatóság miatt sem cserélnék le. Főleg ha régebbi évjárat.
2023. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, 5-ös (#4 vagyok)!
2023. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!