Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fizetnem kellene a szerelőnek?

Fizetnem kellene a szerelőnek?

Figyelt kérdés
5 hete, egy keddi napon szerelőhöz vittem egy VW Golf 5-öt és egy Seat leont. Mindkettőben ugyanaz az 1.4 TSI motor van, és az volt a feladat, hogy a seatból áttegyék a motort a golfba, de a seatba nem kell visszaszereleni semmit, mert az bontásra kerül. Azon a keddi napon azt mondta a szerelő, hogy péntekre, vagyis 3 nap alatt megoldja. Azóta már 5 hét eltelt, és motor még a mai napig láncon lóg az emelőn, mert állítása szerint nem volt ideje befejezni, mert komplikációk adódtak. Már nagyon türelmetlen vagyok, szükségem lenne az autóra, és mondtam neki, hogy inkább elhozom az autót és elviszem más szerelőhöz, mert nincs időm rá várni. Csakhogy nem adja vissza, mert követeli, hogy fizessen ki a kiszerelés munkadíját.

2023. márc. 2. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Miért? Szerinted neki kellene fizetnie amiért beleölt minimum 4 munkaórát a kotládba?
2023. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miféle komplikációk?
2023. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fú de utálom az ilyen szerelőt, én is nemrég vittem egy 20 perces munkára az autót szerelőhöz, 6 óra alatt neki sem kezdtek, pedig időpontra vittem és vártam az időpontra 1,5 hetet. Elhoztam és viszem máshoz, mert kövi nap kellett az autó, egy autóm van, nincs mivel menni és tömegközlekedés háromszor annyi idő. Tuti hogy nem viszem ilyen szerelőhöz többet az autót. Neked is ezt ajánlom. Viszont a munkát amit eddig csináltak, azt ki kell fizetni.
2023. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tököm tudja milyen komplikációk, nem is kérdeztem, mert nem érdekel. Meghalt az anyja? Az ő baja. Kigyulladt a műhelye? Az ő baja. Beteg a kutyája? Az ő baja. A lényeg, hogy 5 hét elteltével sem teljesítette az ígéretét, és ezekután a félmunkáért még pénzt követel.
2023. márc. 2. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom félmunkáért csak félpénzt követel.
2023. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, félpénzt követel, de akkor sem tartom elfogadhatónak, hogy ezért fizetnem kellene bármennyit is. Az autóm ugyanúgy használhatatlan, mint ahogy odavittem, és nem tartotta magát az adott szavához, miszerint határidőre elkészül. Szerintem már így is elég jófej voltam, amiért 4 hétig toleráltam a hanyagságát.
2023. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

És itt egy csomószor megkapom, hogy a balek garázsjancsik nem is rosszak és inkább hozzá viszik az emberek, mint a "lehúzó tolvaj" szervizekbe. :')


Na, pont ezért drágább a szerviz. Nem azért, mert tolvaj g*cik vagyunk, hanem mert mi ilyet nem csinálunk. Az emberi viselkedésért és normális kiszolgálásért, jótállásért, stb, kell többet fizetni. Ez kerül több pénzbe. Persze mindenki okos, mindenki megcsináltatja a "báttyával", aztán meg koppannak, itt van rá az ékes példa.


Nem tudok rá mit mondani. Gondolom munkalap, árajánlat vállalási határidővel, pecsétekkel és aláírásokkal ellátva, meg hasonló "tolvaj g*ci" szervizekben teljesen alapvető dolgok nincsenek, ami alapján bárkinek igaza lenne. Neki is igaza van, mert valamennyi időt már beletett, az idő meg pénz, meg nyilván neked is igazad van. De ezek csak morális igazságok, az meg semmit sem ér az üzleti világban.


Neked annyi előnyöd van amúgy, ha full feketén nyomja, hogy megfenyegeted a feljelentéssel. Duplán rábaszna, először a rendőrség szállna rá, mert a tulajdonos akarata ellenére tartja magánál az autót, aztán meg a NAV a fekete munka miatt. Ez az egyetlen opciód.

2023. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Te most akkor a kérdező vagy vagy nem? :D :D Minek ennyi profil, ha azt sem tudod észben tartani, melyik kérdésre melyikről válaszolj?

Amúgy a félpénzt jogosan követeli. Nem is értem amúgy, hogy tud téged átvágni a szerelő. Én csak olyanhoz viszem, akiről tudom, hogy megbízhatok benne, és nem is akar átvágni.

2023. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Toleráltad, de attól még amit megcsinált már, azt ki kell fizetni. Máskor nem hozzá viszed és kész.
2023. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom az előzetes ajánlattal és munkalappal meg tudod fenyegetni, hogy a fogyasztóvédelemmel jössz vissza...
2023. márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!