Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes igy...

Szerintetek érdemes igy folytatni vagy ez màr reménytelen ?

Figyelt kérdés
33 éves nô vagyok . Ausztriàban élek ,itt szeretném a jogsimat megszerezni . Azért is vàgok bele ilyen késôn,mert a nyelvtudàsom most van olyan szinten.Az elméleti részét màr letudtam sikeresen. Viszont màr tùl vagyok 21 òra gyakorlaton ,és akkora katasztròfa az egész! Nem megy ,sôt mintha egyre rosszabbul menne... Egy nagy kavar van a fejemben . Az egész le-fel vàltàs .. szörnyû. Bizonytalan vagyok ràadàsul félek is. Elôfordult ilyen màssal is ? Vagy tényleg csak én vagyok ilyen nyomi ??

2023. márc. 17. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen nyomi. Próbálkozz tovább! Ha végképp nem megy, még mindig próbálkozhatsz automata váltós kocsival.
2023. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd bele jössz!

Én 23. óráig folyamatosan minden lámpánál lefullasztottam az autót. (Ugye elindulás nem ment, az oktató szerint túl hamar engedem fel a kuplungot, magyarán eldobom! és nem tartom meg a fogáspontot) és csoda folytán 24. órától már nem fullasztottam le. Valahogy megéreztem a pedálok működését. De azért azóta is volt már ilyen baki, kb. 10.

Jobbkéz-szabállyal is sokszor probléma volt.

42. órával mentem forgalmi vizsgázni és elsőre átmentem.

Soha és semmi nem lehetetlen. Kellő kitartással és szorgalommal menni fog! Ne add fel! :)

2023. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Az egész le-fel vàltàs .. szörnyû."

Ha ez a fő probléma, akkor kérd meg az oktatót, hogy gyakoroljátok egy néptelen uton csak a váltásokat. Fél órát, egy órát.

Gyorsítás 50-ig felváltásokkal. Utána lassítás 20-ig és visszaváltás kettesbe, mintha kanyar jönne. Gyorsítás 50-ig. Megállás. És ezt többször ismételve.

És közben ne figyelj másra, csak a váltások ütemére, időzítésére vagy a motorhangra. Próbáld meg automatikussá tenni, úgy hogy szinte el is felejtekezel róla.

2023. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

"Az egész le-fel vàltàs .. szörnyû."


Tanulj és vizsgázz le automata autón. Akkor nem kell váltogatnod, és manapság már elég elterjedtek az automaták.

2023. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele fogsz jönni, én a 30. óra környékén kezdtem nagyjából úgy érezni, hogy már megy egész jól, és úgy is megy az autó, ahogy én akarom. :D
2023. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vàlaszokat !

Lelket öntöttetek belém ! Nem kizàròlag a vàltàs a gond ,hanem ùgy unblock minden . A körfölorgalom elôtti lassitàs ,jobbkézszabàly , néhol lefullasztom az autòt ,nem nézek eléggé oldalra mielôtt kidobom az indexet ,sorolhatnàm ...ùgy érzem a 20. òra környékén màr nem itt kellene tartani .. De ez van..Pròbàlok kitartani !

2023. márc. 19. 08:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Senki nem úgy születik, hogy tud vezetni. Valaki könnyen beletanul, valaki nehezebben. Szerintem túl magas elvárásaid vannak magaddal szemben. 21 óra még semmi, egyáltalán nem gáz, hogy még nem jöttél bele.
2023. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld ki a VR szimulátort! A tanpályás gyakorlás mellett remek eszköz a félelem leküzdésére, az autó térbeli elhelyezkedésének megtanulására, a veszélyesebb szituációk kipróbálására.

Ha otthonra be tudsz szerezni rendes, autós játékhoz való kormányt, 3 pedálos, H váltós szettet, akkor Steam-en fent van a City Car Driving oktatóprogram. Ez nem autóversenyzős játék, hanem kifejezetten vezétestanuláshoz oktató program.

Ha otthon nem tudod beszerzni ezeket, vagy drága, akkor keress olyan iskolát, ahol alkalmazzák a szimulátort!

A valódi autóban úgy ülj, hogy te vezetsz, tiéd a felelősség jó része, de az oktatód speciálisan képzett személy, nyilván ő sem akar megsérülni, úgyhogy gázos helyzetben bele tud javítani. Te csak csináld a feladatot, mással ne foglalkozz! Telhesen természetes, ha elrontasz valamit, ez a tanulási folyamat része! Mindig gondolj arra, hogy a hibáinkból 100x többet tanulunk, mint egy elsőre jól megoldott feladatból. Éppen ezért nem is cél a tökéletesség!

Menni fog! Hajrá! :-)

2023. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"néhol lefullasztom az autòt"


Automatával legalább a lefullasztás nem lenne probléma.

2023. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!