Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ezért megvenni egy...

Megéri ezért megvenni egy 1978-as Skoda 120 L autót 650 Euróért?

Figyelt kérdés
A barátom látott egy ilyen hirdetést és azon gondolkodik, hogy jó vétel lenne. Nincs komoly szándéka vele, csak úgymond hobbi autónak szánná, vagyis kisebb kiugrásokra, (bevásárlás, kirándulás stb) használná. Nekem viszont vannak fentartásaim ezzel kapcsolatban. Most nem tudom, hogy jó üzlet lenne e.

2023. márc. 19. 04:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha hobbiautónak ez tetszik neki, van hol tárolnia és rá tud szánni ennyi pénzt, akkor lehet.

Gyakorlati használatra viszont bármilyen célra sokkal jobb és praktikusabb autók vannak azóta, mint a 70-es évekbeli, farmotoros, hátsókerékmeghajtású Skoda.

2023. márc. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiautó nem kell, hogy praktikus legyen. Viszont ilyen korú autót csak akkor szabad venni, ha ő maga ért az autókhoz és karban tudja tartani, mert az autószerelők nem nagyon foglalkoznak már ilyenekkel.
2023. márc. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudja őrizni az állapotát vagy apránként feljavítani, akkor jó befektetés is lehet. Északi szomszédainknál, Szlovákiában, ezek az autók 2500-5000€ közti áron cserélnek gazdát, állapottól függően. Egyre kevesebb van belőle, így egyre értékesebbé válik. Amúgy meg egyszerű mint a faék, internetes leírások alapján meg tudja szerelni bárki akinek van egy kis technikai affinitása.


Én 4 éve szerettem volna kint Wartburgot venni. Egy nagyon leélt példány volt akkor 800€, a normális állapotúak 2000€ körül mentek, a felújítottért 8-10 ezret is elkértek.


Vétel előtt mindenképp alaposan nézze át, padlólemezek, kerékjárati ívek, ablak keretek környéke ezeknél problémás. Az ablakkereten kívül szinte minden eleme könnyen cserélhető. Valami 50-60€ körül van előre kivágott padlólemez, a cseheknél mindent is be lehet szerezni még hozzá.

2023. márc. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hobbiautó nem azt jelenti, hogy bevásárolunk vele, meg ide-oda futkosunk. Ilyen autónál elsődleges cél a restaurálás, vagy legalább az állagmegőrzés. Az meg pénz, idő, energia, foglalkozni kell vele.

Na, nekem ez nem volt. Ezért adtam el tavaly az első tulajtól örökölt, végig megvigyázott, szintén 78-as Ladámat. Sajnáltam eladni, mert mióta az eszemet tudom mindig megvolt, sőt születésemkor ezzel hoztak haza a kórházból. De az még rosszabbul esett volna ha a szemem láttára szép lassan amortizálódik, mert nincs rá kapacitásom foglalkozni vele.

2023. márc. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindennapi használatra egy Volvo C30 van neki.
2023. márc. 19. 07:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ebből fogtok meggazdagodni.

Ez egy hobbi. Olyasmi, mint amikor te shoppingolni mész a plázába.

2023. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2023. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem is akar senki meggazdagodni belőle
2023. márc. 19. 09:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hobbi autót az ember nem úgy vesz, hogy megéri vagy nem éri meg. Ha futja egy ilyen drága hobbira és mellette pont ezek tetszenek neki, akkor neki valószínű megéri (nem anyagilag, hanem a hobbi miatt)
2023. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben nincs értelme a megéri/nem éri meg kérdéskörnek.
2023. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!