Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ez? Régen volt...

Mitől lehet ez? Régen volt olajfogyasztásom de mára már megszűnt?

Figyelt kérdés

Az autóm kb. 1000 km alatt bevágott 1 liter motorolajat, általában ennyi szokott lenni. Vagy elfolyik valahol, bár a kocsi alatt soha nem volt olajfolt, na mindegy passz.

Na de a lényeg, hogy elmúlt egy év alatt nagyon ritkán használtam/használom.

Eleinte 2-3 hetente szoktam elővenni egy egy napokra, egy idő után szépen áttértem 1-1.5 hónapra.

De átlagban ha előveszem 3-4 napig megyek vele és összesen olyan 20 km naponta, de volt pl. olyan is hogy másfél hétig mentem vele és akkor összejött olyan 200 km.

De az tűnt fel, hogy olajból meg semmi sem fogyott, mindig direkt nézegetem, hogy még mennyi van benne és még rendeltem is egy kannával, hogy legyen tartalékban de szinten van még mindig. Ugyanott van, semmivel sem ment lejjebb a nívópálca alapján.

Hogy lehetséges ez, mitől van ez?

Ha hosszabb távra venném elő meg napi használósnak akkor valószínű megint eszegetné az olajat? De így sem értem ugyanúgy fogyogatnia kéne nem? Persze alapesetben nem kéne, de érdekes, hogy már mióta nem kell utánatöltenem..



2023. márc. 21. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lehetséges oka hogy fogyasztja az olajat, hogy a dugattyún lévő gyűrű beragad, nem tudja visszahúzni az olajat az égéstértől, ezért ott bekerül az égéstérbe és elégeti az olajat. Na most ha elég gyakran van cserélve az olaj, simán lehetséges, hogy feloldódott a gyűrű és újra visszahúzza az olajat, így nem jut bele az égéstérbe.
2023. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet olaj és viszkozitás függő is, nekem a 0w-20 as olajat a nyári hőségben fogyasztotta autópályázásnál, de máshol nem. Az 5w-30 asat ugyan ezen körülmények között pedig egyáltalán nem fogyasztotta.
2023. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akit átvernek a reklámok válasza:
Ha hideg marad és nem forrósodik át az olaj, akkor nem szokott fogyni. Egyszerűen nem tud átszivárogni a szelepszárszimmeringeken.
2023. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!