Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már van B jogsim, de lejár...

Már van B jogsim, de lejár hamarosan és nem újítja meg az orvos attól még AM-re meg tudom szerezni?

Figyelt kérdés
Szerzett betegség miatt az orvos nem akarja megadni az alkalmasságit. Olvastam, hogy AM-hez nem kell alkalmassági.

2023. ápr. 1. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kék nézni a plasztikkártyát. Nekem pl. a 101 kód (azaz 1. egészségügyi kategória) szerepel minden kategóriánál, kivéve az AM-nél, tehát azt lejárt A és B jogsival is vezethetem. Az más kérdés, hogy az orvosin kívül magának a plasztikkártynak is van az arcképes oldalán egy lejárati dátuma, és ha azt túllépted, akkor már személyazonosításra sem alkalmas, nemhogy vezetői engedélynek!


Mellesleg azt remélem nem kell magyarázni, hogy egy max. 40-nek haladó mopedautó vagy 50 köbcentis motor/robogó inkább halálos ítélet, mint jármű, főleg, ha még nem motoroztál életedben, és főleg-főleg, ha az orvos nem adja meg a B kategóriát. Ne gondold, hogy majd egy robogón nem kell jobban észnél és érzékszerveidnél lenni, mint egy autóban. A józan ész azt diktálná, hogy kérsz szakvéleményt, és annak függvényében ténylegesen leteszel a vezetésről, mert ha az orvosod nem akar alkalmasságit adni, jó eséllyel a te érdekedben nem adja ki. Respect az orvosnak, ismerek olyan idős rokont, aki konkrétan szemműtétre vár és gyakorlatilag alig lát, mégis kapott alkalmasságit.

2023. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ha alkalmassági nélkül csináltatsz újat, akkor csak AM-re lesz érvényes.
2023. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!