Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Francia autóktól tényleg...

Francia autóktól tényleg tartani kell?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön mindig , hogy "szarfrancia", stb.


Viszont nem nagyon találok ilyen áron automata sedant ami fiatal.

[link]


Szerintetek több baj lenne vele mint pl. német vagy japán autókkal? Vagy ti megvennétek?



2023. ápr. 8. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Biztos hogy több baj van vele, azért olcsó, viszont kényelmes. Második autónak simán bevállalnék ilyet. Akár egy swiftet mellé, hogy mindig tudjak valamivel menni :D
2023. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
A német autókkal van a legtöbb probléma, vagy már 20 éve. Nekem volt Peugeot 207, az egyik legmegbízhatóbb autó típus.
2023. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk nem is egy francia van. És mennek.
2023. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Pont a Citroennel nincs tapasztalatunk. De volt már francia autónk, és soha semmi baj nem volt vele.
2023. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi mondjuk estünk pofára francia autóval,volt egy csúf motorhiba, cserében oltári kényelmes volt és rengeteg apró raffináltan megoldott funkció volt benne.
2023. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Citroen-nel pont nem volt dolgom,de peugeot és renault-om volt.Sajnos igaz volt rájuk,a "szarfrancia" kifejezés.Megfogadtam,hogy soha többet nem veszek francia autót.Emiatt a citroen-nek sem adnék esélyt.A japán autók megbízhatóak,ezt sajnos be is árazta a piac és emiatt baromi drágák.
2023. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem most is az van 19 éves és semmi baj nincs vele.

Ha lett volna baj akkor már nem lenne nálam lehet.

2023. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

2005-6 előtti modellekkel nagyon sok probléma volt.

2006- utáni de még modell frissítés előtt már kevesebb, de még fennállt.


Igazán én azt tudom mondani neked, hogy 2011 utáni autókkal semmi gond nincs.

Renault oldalról:

Viszont a legbátrabban ajánlható motor a Nissan -Renault közös fejlesztésű 2 literes dízele, bár jórészt 1.5 dcikkel szerelték az autókat. Ezek sem rossz motorok, ha megkapják a kellő karbantartást.

Citroen oldalról:

1.6, 2.0, 2.2, 3.0 hdik nagyon jók, benzinesnek nem éppenséggel. Főleg a turbós benzines egy keserűség.

Ezek közül érdemes kiemelni az 1.6os hdi motort, ford, peugeot, volvo is használta. Korai évjáratú 90 lovas DPF nélküli, s ha időben cserélik az olajat, nagyon tartósak. Egyébként a hosszú olajcsere periódus az alulméretezett turbó olajcsőben tud gondot okozni, ami a turbó halálát okozza idő előtt.

De az FAP folyadékos rendszer egy kellemes csalódás. Részecske szűrő probléma nem épp gyakori



A francia autók pedig soha sem az otthoni kendács szerelmeseinek való, mert rendszerint ezzel több kárt okoznak mint hasznot.


Amiért nem szeretik a franciákat:

-a Citroen hidrós felfüggesztésének fenntartása drágább, de tegyük hozzá a nem prémium kategóriájú autók legjobbja


-nem híve az otthoni kendácsolásnak


-rossz híre van a korábbi modellek miatt



A Peugeotot szándékosan nem említettem. A két gyártó autoi közül ő gyártja talán a legnagyobb raktérű kombikat, de sokmindenben átlagos a "Francia kényelemhez" képest.


Nekünk csak francia autóink vannak+ 1 Ford. De volt opel és vw is. Nem azt mondom, hogy mindenáron Francia, de igazából a különbség a vw és a Francia közt a preztízs, nem pedig maga a vas. És a preztízs árát nem mindenki szereti megfizetni.


Egyéb kérdésed van bármelyik Renault/Citroen modellről, elég sokat tudok segíteni. Sok típus tipushibait ismerjük már.

2023. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag most a francia autók szerintem a legjobbak, Peugeot ha hosszabb ideje ezt a minőséget képviselné mint amit 5-6 éve, akkor simán versenyezhetne a német luxusautókkal… Jelenleg is vannak prémium autóik, de nem luxus.
2023. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy pontosan melyiktől.
2023. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!