Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál ti...

Használtautó vásárlásnál ti odafigyeltek erre?

Figyelt kérdés
Használtautó vásárlásnál mennyire fontos nektek, hogy az autón ne legyenek esztétikai hibák? Gondolok arra pl, hogy az ajtó élénél 2 cm-en leverte a fényezést az előző tulaja a kocsinknak és az idióta más színű festékkel ráfestett.. nyilván csak közelről látszik. Lehetséges, hogy eladnánk az autónkat és nem tudom megcsináltassuk-e vagy hagyjuk így.

2023. ápr. 27. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Fontos, hogy ne legyenek rajta apró sérülések
Elnézem az apró sérüléseket ha jó műszaki állapotban van az autó
12 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Árkategóriától függ. Egy 3-400ezres autón nem fogok festékvastagság merővel idétlenkedni.
2023. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem gyönyörködni veszem, hanem használni. Ilyen piti hibánál föl se merülne, hogy hozzányúljak.
2023. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon erősen függ az autó értékétől és átlagos állapotától.

Például ha egy 20 éves, kb 500 ezres autóról beszélünk, akkor a külsérelmi nyomok mondhatni alapvető dolgok, idős, olcsó szóval benne van.

Azonban ha egy pár éves több milliós kocsi a kiszemelt, ott már azért sokkal szigorúbban nézem ezeket.

2023. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igen, az kimaradt egy 10 éves autóról beszélünk kb 2,5M az értéke
2023. ápr. 27. 10:21
 5/16 nemaRendőrség ***** válasza:
84%

Én csak ilyen autókat kerestem, nem érdekel a pl parkolási sérülés, ha leesett a műanyag lökhárítóról a festés stb, mert cserébe olcsóbb.


Azt a 2-300e forintot inkább költöm a családomra vagy jobb felszereltségre esetleg

2023. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
10 éves ilyen értékű autónál nem várható el hogy makulátlan legyen kívül-belül. Ha műszakilag rendben van, az a fontosabb.
2023. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Tizenévesen és 1milliós ár alatt, el kell fogadni azt az elvet, hogy

"ahol fát vágnak hullik a forgács", azaz kopik az autó.

Persze nem komoly törést kell hogy jelentsen, hanem elől kőfelverődés, küszöböknél cipőnyom, ajtószéle lepattanások ilyesmi.

És ha a félcenti leverődésre ha valaki ráfest, az lehet, hogy nem idióta, csupán elejét veszi a rozsdásodásnak, mert nem volt kedve/pénze egy teljes elemet festetni.

Használtautó vásárláskor különben sem ez a legfontosabb.

Ha pl. rákérdezek, hogy mikor volt olajcsere és nem tudja a választ, akkor kívűlről akár mennyire tetszetős a jármű, tovább állok.

2023. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel csak az a baj, hogyha ennyire figyelt oda az autóra, hogy sikerült más színű festéket rádobni, ez mutatja a karbantartás mértékét is szerintem. Nem elég igényes a tulaj, hogy megvegyem az autóját. Vajon az olajat is ilyen hozzáállással cserélte? Valószínűleg.
2023. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ mit veszek.


Ha kis értékű autót veszek napi használatra, akkor az ilyen kis sérülések maximum némi alkualapként szolgálnak, de ha amúgy az autó jó akkor nem fog érdekelni, egy olcsóbb használtautónál nem ez a lényeg, úgyis fog sérülni.


Más kérdés ha mondjuk sokmilliós, fiatal autót veszel, vagy mondjuk egy öreg hobbiautót. Akkor már az esztétika is fontos tényező.

2023. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-as, ebben is van valami. Bár elég nehéz eltalálni a színt mert valahol az arany és barna között van, én színkeveréssel is próbáltam ugyanilyet alkotni de nem sikerült.

Azt szeretném elkerülni, hogy rám mondják azt, hogy nem figyeltem rá oda, mert nem én csináltam hanem az előző tulaj, ennek ellenére a szervizpapírokat a kocsival adta a tulaj így tudom mit csinált vele eddig.

2023. ápr. 27. 10:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!